Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Polecamy

Zdjęcia: Organizator

Finał ósmej edycji Czyste Tatry ekoMałopolska 2019 za nami!

Piątek, 2 sierpień 2019 To było prawdziwe święto wszystkich miłośników gór i czystych, naturalnych krajobrazów, zwieńczone rekordowo dużą lekcją ekologii. W finale Czystych Tatr ekoMałopolska 2019, ponad 6 tysięcy ochotników zebrało w górach 586 kg śmieci, przemierzając górskimi szlakami 275 km. Wolontariusze nie tylko posprzątali trasy, ale też osiągnęli inny cel - pokazali, jak na co dzień powinniśmy troszczyć się o środowisko.

Co nowego ?

15 Spotkanie z Filmem Górskim

Wtorek, 17 wrzesień 2019 W niedzielę 8 września zakończyła się 15. edycja Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Filmowym otrzymał „Zew Wysokości” w reżyserii Słowaka, Rastislava Hatiara. Nagrodzono także filmy „Harda”, „Niezniszczone”, „Bayalandai – władca tajgi”, „Ostatnią górę” i „Struktury. Trasy narciarskie w krajobrazie kulturowym”.
Poza konkursem filmowym, w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Mickael Mawem z Francji, a na podium stanęli także Siergiej Skorodumow i Wadim Timonow z Rosji. Wśród kobiet najlepsza była 19-letnia Urska Repusic ze Słowenii. Tuż za nią uplasowały się jej rodaczka Vita Lukan oraz Rosjanka, Irina Kuzmenko. Nasz reprezentant, Piotrek Schab, wszedł do finału w którym zajął 6 miejsce.
Źródło: Organizator

Ochronić przyrodę przed śmieciami. Czyste Tatry ekoMałopolska 2019

Piątek, 26 lipiec 2019 W wakacje najpiękniejsze miejsca w Polsce przeżywają prawdziwe oblężenie, niestety nie tylko przez turystów, ale też przez pozostawiane przez nich śmieci. A każda rzucona na trawę puszka czy foliowa reklamówka może rozkładać się przez wiele lat i przez cały ten czas zanieczyszczać środowisko szkodliwymi substancjami. Nie ma lepszego sposobu na walkę z tym problemem niż edukacja i dawanie dobrego przykładu, o czym już po raz ósmy przypomni projekt Czyste Tatry, który w tym roku odbywa się pod hasłem „EkoMałopolska”. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
Źródło: materiały prasowe

Czyste Tatry ekoMałopolska 2019 dla ochrony środowiska w regionie

Piątek, 19 lipiec 2019 Czyste Tatry coraz bliżej - zobacz, co możesz zrobić dla ochrony środowiska. A przy okazji świetnie się bawić!
Fot. Muzeum Tatrzańskie www.muzeumtatrzanskie.pl

Tydzień z Hasiorem

Wtorek, 16 lipiec 2019 W Zakopanem trwa tydzień z Hasiorem. Muzeum Tatrzańskie zaprasza na szereg wydarzeń przybliżających twórczość artysty.
Fot. Polskie Koleje Linowe

VI Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Wtorek, 16 lipiec 2019 Pobiegną pięć razy w ciągu kilku godzin – przed nami VI Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę. Zapisy wciąż trwają.
Akcja Czyste Tatry Fot. Materiały prasowe Organizatora

Inspirujący weekend w górach dla najmłodszych Czyste Tatry 2019

Wtorek, 9 lipiec 2019 Niezapomniany weekend spędzony na tatrzańskich szlakach, sportowe wyzwania, gry i konkursy, warsztaty edukacyjne, a do tego ogromna porcja ekologicznej wiedzy – takie atrakcje czekają 26 i 27 lipca w Zakopanem na rodziny z dziećmi podczas finału Czystych Tatr, gdy tysiące wolontariuszy wyruszą ponownie w góry, aby uprzątnąć je ze śmieci. Rejestracja trwa!