Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Skialpiniści w rejonie Kondratowej

Dodano: Niedziela, 27 marzec 2011 / Ilość wyświetleń: 2892Start - nartostrada. Ten odcinek trzeba było pokonać na butach55 zawodników wystartowało w zawodach Klubu Wysokogórskiego Zakopane w narciarstwie wysokogórskim. Stanowiły one kolejną edycję Pucharu Polski w narciarstwie wysokogórskim oraz Pucharu Polski Amatorów. Odbyły się one "w sąsiedztwie" Kasprowego - narciarze pokonywali fragment nartostrady, by później "odbić" w rejon Hali Kondratowej, Kopy Kondrackiej i Suchego Wierchu Kondrackiego.

Ze względu na braki w pokrywie śniegowej organizatorzy zmienili planowaną początkowo trasę. Narciarze wyruszyli na butach z nartami na plecach z nartostrady na Halę Kondratową. Po ok. 300 metrach można było ubrać narty. Podejście wiodło na Halę Kondratową oraz Kopę Kondracką. Następnie zawodnicy zjeżdżali z powrotem w stronę Hali Kondratowej (do kamienia) i ponownie podchodzili na Przełęcz Pod Kopą i dalej na Suchy Wierch Kondracki. Następnie zjeżdżali na Kondratową, podchodzili na nartostradę (do „esa”) i stąd zbiegali 2,5 km do Kuźnic przez Kalatówki (niektórzy zmieniali w tym celu buty narciarskie na adidasy).

Pierwsze miejsce zdobył Andrzej Bargiel (TKN Tatra Team), który trasę pokonał w czasie 1 godz. 26 minut i 32 sekundy. Drugi był Jacek Żebracki (GOPR Podhale, KS Kandahar), trzeci – Tomasz Brzeski (SN PTT 1907). Wśród kobiet najlepsza była Klaudia Tasz z klubu SN PTT 1907 Zakopane (1 godz. 55 minut 12 sekund), druga – Justyna Żyszkowska (Tatra Mountain HeardWear Team, trzecia – Ewelina Zwijacz – Kozica (SNP PTT 1907 Zakopane). Wśród kadetów pierwsze miejsce zajęli Bartek Bargiel i Agata Cikowska. Z juniorek najlepsza była Paulina Figura (KW Zakopane), drugie miejsce zajęła Anna Tybor (KW Zakopane), trzecie – Maria Myślińska. Wśród amatorów zwyciężyli Bartłomiej Golec i Agnieszka Solik.
Dyrektorem zawodów był Wojciech Szatkowski, kierownikiem trasy - Andrzej Śliwiński