Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Ślady tatrzańskich zwierząt

Czwartek, 1 sierpień 2013 Wędrujecie po Tatrach? Na szlakach lub śniegu można czasem zobaczyć ślady i tropy zwierząt. Najczęściej nie rozpoznajemy ich lub tylko domyślamy się, do kogo mogą należeć. Teraz możemy nauczyć się je rozpoznawać, dzięki książce "Ślady tatrzańskich zwierząt", która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym.
Jedną z bohaterek wieczoru będzie narciarka z lat 20. XX wieku, Broncia Staszel-Polankówna. Fot. Ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego

Szusem przez historię nart

Poniedziałek, 29 lipiec 2013 1 sierpnia 2013 r. w czwartek w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, przy ul. Zamoyskiego 25 w Zakopanem odbędzie się kolejny wieczór z cyklu „Wieczory czwartkowe w Muzeum Tatrzańskim”. Tym razem o historii polskiego narciarstwa opowie Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Co w Tatrach piszczy?

Piątek, 26 lipiec 2013 Ukazał się właśnie nowy numer kwartalnika "Tatry", wydawanego nakładem Tatrzańskiego Parku Narodowego, a w nim wiele ciekawostek, informacji oraz frapujących szczegółów z życia zwierząt, roślin i oczywiście ludzi związanych z Tatrami. Są też Tatry w malarstwie, tatrzańskie historie, felietony z Tatrami w tle i wiele innych materiałów.

9 Spotkania z Filmem Górskim już we wrześniu! Gość specjalny - Simone Moro

Środa, 24 lipiec 2013 Tegoroczne, 9 Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 4 - 8 września w Zakopanem. Już teraz zarezerwuj termin! Gościem specjalnym będzie wybitny himalaista Simone Moro. Nasz Kasprowy jest patronem medialnym Spotkań.
Fot. Archiwum Urząd Miasta Zakopane

Korzyści dla regionu tatrzańskiego będą ogromne

Poniedziałek, 15 lipiec 2013 - Jeśli popatrzymy na światową mapę Zimowych Igrzysk Olimpijskich od 1924 roku, to zobaczymy, że Europa Środkowo-Wschodnia jest szarą plamą na tej mapie - mówi Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego, którego "przepytujemy" w temacie koncepcji zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków - Tatry 2022. Cały wywiad dostępny tutaj.
Fot. Łukasz Zabierowski

3000 wolontariuszy wzięło udział w akcji Czyste Tatry

Poniedziałek, 8 lipiec 2013 Ponad 3000 wolontariuszy wzięło udział w finale akcji Czyste Tatry. Udało się zebrać 860 kg odpadów. Równie ważny, co zniesione śmieci, jest aspekt edukacyjny akcji - podkreślają organizatorzy ze Stowarzyszenia Czysta Polska.

Prywatyzacja Polskich Kolei Linowych dzieli zakopiańskich samorządowców

Czwartek, 27 czerwiec 2013 Narastają kontrowersje w związku z prywatyzacją Polskich Kolei Linowych. Zakopiańscy radni przyjęli rezolucję upoważniającą burmistrza miasta do odstąpienia od zaciągniętych zobowiązań. Cały artykuł czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Piotr Pustelnik w Zakopanem!

Środa, 26 czerwiec 2013 Stowarzyszenie Czysta Polska serdecznie zaprasza na pokaz filmów górskich i przyrodniczych oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi: himalaistą Piotrem Pustelnikiem, podróżniczką i dziennikarką Moniką Rogozińską oraz dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Pawłem Skawińskim. Blok górski odbędzie się 5 lipca w godzinach 15 – 22 w ramach projektu Czyste Tatry w Zakopanem na Dolnej Równi Krupowej (namiot multimedialny). Wstęp wolny.

Czyste Tatry - przyłącz się do akcji!

Środa, 19 czerwiec 2013 6 lipca odbędzie się finał akcji „Czyste Tatry 2013”. Tego dnia wolontariusze (szacowana liczba: do 3 000) podzieleni na szlaki wyruszą sprzątać Tatry. Na szlaki wyruszymy wcześnie rano. O godzinie 14 przekażemy sobie pozdrowienia z tatrzańskich szczytów. Śmieci zniesiemy z gór i pozostawimy w wyznaczonych miejscach. Przyłącz się do akcji!
Fot. Archiwum naszkasprowy.pl

W tym tygodniu na Kasprowy tylko piechotą!

Środa, 19 czerwiec 2013 Z powodów technicznych w tym tygodniu nieczynna jest kolejka linowa Kuźnice - Kasprowy Wierch. Przerwa konserwacyjna potrwa do 21 czerwca.