Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Anna Karpiel Semberecka

Wysokogórski Bieg Marduły

Sobota, 15 czerwiec 2013 Coraz popularniejsze staje się bieganie, w tym - bieganie w górach. W tegorocznym wysokogórskim Biegu Marduły, który odbył się w Tatrach, wystartowało ponad 300 zawodników!

Doroczne spotkanie Seniorów – Ludzi Kasprowego

Środa, 12 czerwiec 2013 Tradycją Naszego Kasprowego stały się doroczne spotkania Seniorów – Ludzi Kasprowego. Bohaterami spotkania byli dawni mistrzowie tras narciarskich, ratownicy TOPR, przewodnicy tatrzańscy, pracownicy kolejki na Kasprowy i Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Zdjęcie pana Kazimierza wraz z żoną wykonane w domu państwa Sendorów w Zakopanem. Fot. Agnieszka Szymaszek

Zmarł Kazimierz Sendor - Człowiek Kasprowego

Poniedziałek, 10 czerwiec 2013 Odszedł Kazimierz Sendor, który 40 lat przepracował na kolejce na Kasprowy Wierch.

Reportaż z VI Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Sobota, 1 czerwiec 2013 30 maja o 19.30 na kanale Religia TV wyemitowany został reportaż z VI Spotkania Przyjaciół Kasprowego i z Mszy, która 12 maja odprawiona została na Kasprowym Wierchu. Reportaż dostępny jest na You Tube. Zachęcamy do obejrzenia.

Musimy naprawdę uwierzyć w siebie!

Piątek, 31 maj 2013 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej pokazały, że jesteśmy bardzo silnym, liczącym się partnerem zdolnym do przeprowadzenia wielkiego wydarzenia sportowego. Igrzyska ugruntowałyby tą pozycję - mówi Jagna Marczułajtis - Walczak w wywiadzie dla naszkasprowy.pl. Czytaj w dziale "Olimpiada w Tatrach - opinie".
Maciej Berbeka. Fot. Z archiwum Maćka Berbeki

Wieczór poświęcony pamięci Maćka Berbeki

Czwartek, 30 maj 2013 Fundacja Witkacego serdecznie zaprasza do Teatru imienia St. I.
Witkiewicza w piątek 31 maja 2013 roku o godzinie 18.00 na Wieczór
dedykowany Maćkowi Berbece na Scenie Witkacego, ul. Chramcówki 15.
Na trasie Biegu Marduły. Fot. Anna Karpiel-Semberecka

Szybko i ekstremalnie po Tatrach - „Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem”

Niedziela, 26 maj 2013 Tegoroczna edycja „Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem” odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca. W jej ramach zaplanowano Bieg Sokoła na dystansie 15,6 km, Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego na dystansie 10 km oraz Bieg Wysokogórski im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 25,5 km - będący jednocześnie Mistrzostwami Polski w Skyrunningu i jednym z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce.

Polskie Koleje Linowe sprzedane

Piątek, 24 maj 2013 PKP sprzedały Polskie Koleje Linowe. Świeżo upieczonym właścicielem jest spółka Polskie Koleje Górskie SA. Cena wyniosła 215 mln zł, a środki na zakup zapewnił fundusz inwestycyjny.
Fot. Mateusz Szelc

Zobacz zdjęcia z VI Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu!

Środa, 15 maj 2013 Zapraszamy do galerii, w której można zobaczyć pierwsze fotografie z VI Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Jeśli macie swoje zdjęcia, i chcecie się nimi podzielić, możecie wysyłać je na poczta@naszkasprowy.pl. Opublikujemy je w galerii, a najciekawsze również na Facebooku!
Msza święta tym razem odprawiona została pod dachem. Fot. Mateusz Szelc

VI Spotkanie na Kasprowym Wierchu: mimo burzy i deszczu, w przyjaźni i modlitwie!

Poniedziałek, 13 maj 2013 Do historii przeszło VI Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu, które odbyło się 12 maja. Takiej aury uczestnicy o organizatorzy jeszcze nie mieli: nad Tatry nadeszła bowiem majowa burza...