Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Tatry na długi listopadowy weekend? Polecamy piękne doliny i nisko położone szlaki

Dodano: Piątek, 8 listopad 2013 / Ilość wyświetleń: 3067Zaprasza Hala Kondratowa. Fot. www.naszkasprowy.plRozpoczyna się kolejny polski "długi" weekend :-) Tym razem listopadowy. Wielu z Was planuje z pewnością wypoczynek w Zakopanem i wycieczki w Tatry. Zalecamy ostrożność i zapoznanie się z warunkami - Tatry w listopadzie są piękne, ale warunki bywają zdradliwe. Polecamy spacery i wycieczki w niższe partie gór - piękne i bezpieczne. Wyżej może być śnieżnie, ślisko i wietrznie.

W listopadzie, jak i o innych porach roku, warto odwiedzać urokliwe reglowe dolinki - Białego, Strążyską, Olczyską, Za Bramką, czy Ku Dziurze. Zaprasza Hala Kondratowa, Doliny Kościeliska i Chochołowska, Morskie Oko. W listopadowej szacie piękna jest Dolina Małej Łąki. Zaprasza też Rusinowa Polana i wiele innych nisko i w miarę bezpiecznie położonych miejsc. Kto lubi biegać, może wybrać się na Drogę pod Reglami lub Ścieżkę nad Reglami, choć ta może być miejscami śliska.
W wyższych partiach gór warunki panują trudne - może być wietrznie, szlaki bywają zalodzone, zalega śnieg.
Warto przed wyruszeniem w Tatry zajrzeć na strony internetowe Tatrzańskiego Parku Narodowego (www.tpn.pl) i TOPR (www.topr.pl) - znajdziecie tam aktualny komunikat turystyczny oraz informację o warunkach. Dane te są uaktualniane każdego dnia.

Uwaga - od 1 listopada w Tatrach Słowackich obowiązuje zakaz poruszania się po szlakach powyżej schronisk. Szlaki te otwarte zostaną ponownie 16 czerwca.