Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. www.szczawnica.pl

Grzegorz Niezgoda: razem z TMR

Poniedziałek, 14 maj 2012 Im dłużej będzie trwał proces przygotowawczy do prywatyzacji, tym mniej atrakcyjna będzie oferta, gdyż PKL będzie coraz gorszym „kąskiem”.
Cały wywiad w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
V Msza św. na Kasprowym Wierchu. Fot. Agnieszka Szymaszek

V Msza narciarska na Kasprowym Wierchu

Poniedziałek, 7 maj 2012 Do historii przeszła V Msza Święta narciarzy na Kasprowym Wierchu. Odbyła się wczoraj, 6 maja. Tradycyjnie zebrali się na niej miłośnicy Kasprowego Wierchu – narciarze, pracownicy Polskich Kolei Linowych, Tatrzańskiego Parku Narodowego, TOPR, przewodnicy tatrzańscy, Seniorzy – Ludzie Kasprowego Wierchu, i wielu innych sympatyków tej góry. W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset osób.
Fot. Albin Marciniak

Dyskusja o przyszłości PKL - w niedzielę na Kasprowym Wierchu

Piątek, 4 maj 2012 W odpowiedzi na prośby zainteresowanych osób w niedzielę 6 maja o godz. 10. 30 na górnej stacji kolei linowej na Kasprowy Wierch odbędzie się spotkanie dotyczące przyszłości Polskich Kolei Linowych w związku z planami prywatyzacji.

Na Kasprowym dobre warunki narciarskie

Niedziela, 29 kwiecień 2012 20 stopni ciepła, słońce i śnieg - takie warunki panują na Kasprowym Wierchu. Koleje krzesełkowe w obydwu kotłach - Goryczkowym i Gąsienicowym - kursują. W ciepłym wiosennym słońcu można jeździć na nartach.
Zofia Bigos. Fot. Łukasz Razowski

Zofia Bigos: prywatyzacja PKL to jest narodowa bryndza

Niedziela, 29 kwiecień 2012 - Prywatyzacja to jest narodowa bryndza. Sprzedadzą Kasprowy, sprzedadzą wszystko i będzie europejski rozbiór Polski - mówi Zofia Bigos, przewodnicząca Stowarzyszenia Właścicieli i Współwłaścicieli Wywłaszczonych Hal i Polan w Tatrach.
Cały wywiad w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Spotkanie na Kasprowym Wierchu

Piątek, 20 kwiecień 2012 6 maja już po raz piąty na szczycie Kasprowego Wierchu spotkają się miłośnicy tej góry. Przy polowym ołtarzu odprawiona zostanie msza święta. Po niej odbędzie się premiera filmu o Ludziach Kasprowego.

XV Memoriał Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie - 21 kwietnia 2012

Niedziela, 15 kwiecień 2012 Tradycyjnie w kwietniu TKN Tatra Team i TOPR zapraszają na Memoriał Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie.Te największe w Polsce zawody, będące kwintesencją narciarstwa wysokogórskiego odbędą się w Rejonie Hali Gąsienicowej 21 kwietnia 2012.
Jerzy Zacharko. Fot. www.zakopane.eu

Jerzy Zacharko: Bardzo dokładnie przygotować się do powołania spółki

Niedziela, 15 kwiecień 2012 - Utworzenie spółki akcyjnej jest niezmiernie ważne dla rozwoju Zakopanego oraz pozostałych gmin powiatu tatrzańskiego. Głównym celem tej spółki winno być złożenie oferty kupna 100% akcji PKL S.A. i emisja obligacji zamiennych, a w efekcie doprowadzenie do zmiany właściciela spółki PKL S.A.. Dlatego niezbędne jest szczegółowe i przejrzyste przygotowanie całego przedsięwzięcia - mówi Jerzy Zacharko, przewodniczący Rady Miasta Zakopane. Cały wywiad w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Magia Kasprowego i promocja nowego przewodnika skiturowego

Środa, 11 kwiecień 2012 Zapraszamy na kolejne spotkanie „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”. Odbędzie się ono 12 kwietnia (czwartek) o godzinie 18. Tematem głównym wieczoru będzie magia Kasprowego Wierchu i promocja nowego przewodnika do narciarstwa wysokogórskiego po Tatrach Polskich.
Fot. Archiwum Kazimierza Czemerdy

Budowałem kolej na Goryczkowej

Wtorek, 10 kwiecień 2012 - Budowa kolei krzesełkowej na Goryczkowej to była wspaniała sprawa.Wyremontowaliśmy jeden szałas. Stoi zresztą do dziś. Dzięki temu, że projektant główny architekt Staszek Karpiel miał po całej Polsce różne znajomości i znał ten cały high life, organizowane tam były różne towarzyskie spotkania. W ten sposób ja też miałem różne znajomości. Z Wojciechem Młynarskim byłem "na ty". Urządzaliśmy ogniska, sylwestry. Bawiło się! Zastanawiam się, czy by książki o tym nie napisać... - wspomina dawne czasy Kazimierz Czemerda. Zapraszamy do działu Profile do zapoznania się z sylwetką przewodnika tatrzańskiego, inżyniera, który budował kolej na Goryczkowej.