Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Anna Figura z Zakopanego wygrała Bieg na Elbrus

Dodano: Piątek, 25 wrzesień 2015 / Ilość wyświetleń: 2676Fot. Anna Figura, Źródło: FB Anny Figury Elbrus zdobyty! Ania Figura - skialpinistka z Zakopanego, a dokładnie z Łysej Polany, wybiegła na najwyższy szczyt Kaukazu w czasie 4 h 22 minuty. Zajęła tym samym pierwsze miejsce wśród kobiet oraz trzecie w klasyfikacji generalnej. Anna Tybor z Zakopanego zajęła drugie miejsce.

Bieg na Elbrus - najwyższy szczyt Kaukazu (5642) wymaga nie tylko żelaznej kondycji, ale także odpowiedniej aklimatyzacji. Trasa biegnie bowiem na wysokości powyżej 5000 metrów, liczy ok. 12 km długości oraz... ponad 3000 metrów przewyższenia.

Ania nie tylko zajęła pierwsze miejsce, ale ustanowiła nowy kobiecy rekord czasu biegu na dach Kaukazu.

Anna Figura od kilku lat należy do czołówki Polski i świata w narciarstwie wysokogórskim. Jej niektóre wyniki to m.in. zdobyte w 2013 roku we Francji w Mistrzostwach Świata I miejsce - sprint kategoria espoir, IV miejsce - sprint kategoria senior, V miejsce - vertical kategoria espoir oraz tegoroczne Wicemistrzostwo Świata w narciarstwie wysokogórskim w kategorii sprint. Ania jest absolwentką leśnictwa na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, a także przewodnikiem tatrzańskim. Mieszka w leśniczówce Łysa Polana.