Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Zmarła Maria Gąsienica Daniel - Szatkowska

Dodano: Czwartek, 7 styczeń 2016 / Ilość wyświetleń: 2415Zmarła Maria Gąsienica Daniel – Szatkowska, wybitna alpejka, olimpijka z Cortina d'Ampezzo i Insbrucku. Dziś w Zakopanem o godzinie 13 pożegnamy panią Marię.


Maria Gąsienica Daniel-Szatkowska (ur. 5 lutego 1936 r. w Zakopanem) - wybitna alpejka, olimpijka z Cortina d'Ampezzo (1956) i Innsbrucku (1964). Pochodziła z utalentowanej narciarsko rodziny. Mieszkała na Krzeptówkach w Zakopanem. Z tym miejscem związała całe swoje życie. Nieopodal mieszkali inni znakomici narciarze, przede wszystkim Jan Ciaptak, z którym często trenowała. Sześciokrotna Mistrzyni Polski, 17-krotna Wicemistrzyni Polski. Uczestniczyła w Mistrzostwach Świata w 1958 (27. miejsce w zjeździe). Po zakończeniu kariery sportowej w 1966 roku, pracowała jako trener i instruktor narciarstwa.

W latach 70 wraz z mężem zorganizowali dla dzieci z Krzeptówek coś wspaniałego. Mąż pani Marii stworzył dla nich na Budzowskim Wierchu wyciąg narciarski. - Staliśmy tam we dwójkę z mężem i cała Krzeptówka dzieci jeździła - wspominała pani Maria.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dziś o godzinie 13 w Zakopanem na Nowym Cmentarzu przy ul. Nowotarskiej.

Portal Nasz Kasprowy składa kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie, szczególnie panu Wojciechowi Szatkowskiemu, który jest Przyjacielem i Autorem portalu.Sylwetka, zdjęcia oraz wywiad z Marią Szatkowską znajdują się tutaj.