Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

O nas

Fot. Zbigniew Janusz

O nas

Strona ta to naturalny efekt pasji osób, którzy z wielkim szacunkiem patrzą na historię Kasprowego Wierchu i na ludzi, którzy tę historię tworzyli.

Na jej łamach chcemy Was informować o wszystkim, co wiąże się z Kasprowym Wierchem. To strona będąca punktem wyjścia do szerszego i głębszego spojrzenia na kolej linową, narciarstwo, przyrodę, a także historię, teraźniejszość i przyszłość tego miejsca. Ponieważ Kasprowy to góra – symbol. Tu tworzyła się historia polskiego narciarstwa. Tu pracowali i pracują ludzie z pasją gór. Zjeżdżają miłośnicy Tatr i narciarstwa z całej Polski. Tu krzyżują się spory i problemy - Kasprowy to góra z charakterem, o której dyskutują różne środowiska.

Naszkasprowy.pl to jednocześnie aktualny serwis, na którym znajdą Państwo informacje dotyczące warunków pogodowych, narciarskich i turystycznych panujących na Kasprowym Wierchu i w Tatrach.

Zapraszamy do współtworzenia strony. Czekamy na Wasze opinie, materiały, fotografie. Naszym zamiarem jest, by strona ta żyła, by zmieniała się, opisując zmienną rzeczywistość Kasprowego Wierchu, a także Tatr i Podtatrza.

Nie ma takiego drugiego miejsca

Wywiad z Rafałem Sonikiem, inicjatorem działań związanych z dokumentowaniem i archiwizowaniem historii i teraźniejszości Kasprowego Wierchu, pomysłodawcą powstania strony naszkasprowy.pl, organizatorem spotkań "Ludzi Kasprowego Wierchu" na Hali Kondratowej oraz dorocznych mszy świętych organizowanych na szczycie Kasprowego.

Rafał Sonik urodził się i mieszka w Krakowie. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu przedsiębiorca krakowski, Prezes Zarządu firmy deweloperskiej Gemini Holdings. Jego zainteresowania to architektura, podróże, i sport - przede wszystkim narciarstwo oraz off-road (quady). Pięciokrotny Mistrz Polski w tej dyscyplinie. Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska. Narciarz od dziecka.

Kiedy po raz pierwszy byłeś na Kasprowym ?

Tata zabrał mnie tam, gdy uznał, że na tyle dobrze radzę sobie na nartach, iż mogę poznać już dużą górę. To był rok 1972 lub 73. Miałem 5 lub 6 lat.