Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Olimpiada w Tatrach

Igrzyska będą smarem dla naszego silnika

Na temat koncepcji zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 rozmawiamy z Rafałem Sonikiem - sportowcem, czołowym zawodnikiem rajdu Dakar, przedsiębiorcą, filantropem.
Fot. Archiwum Paweł Skawiński

Wywiad z drem Pawłem Skawińskim. Olimpiada a przyroda

Wywiad z Pawłem Skawińskim, byłym dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego, autorytetem w dziedzinie przyrody Tatr.
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Olimpijski optymizm

Wywiad z Magdaleną Sroką, zastępcą Prezydenta Krakowa
ds. Kultury i Promocji Miasta.
Fot. www.kamilstoch.com.pl

„Dla nas zawodników byłaby to fantastyczna sprawa, rywalizować u podnóża Tatr w tak prestiżowej imprezie”

Kamil Stoch w wywiadzie dla portalu Nasz Kasprowy o pomyśle zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Polsce, w tym – pod Tatrami.
Katarzyna Bachleda-Curuś. Fot. Archiwum

Katarzyna Bachleda-Curuś przed Sochi: warto postawić na Igrzyska w Polsce

Wywiad z Katarzyną Bachledą-Curuś – reprezentantką Polski w łyżwiarstwie szybkim, należącą do europejskiej i światowej czołówki w łyżwiarstwie szybkim, brązową medalistką igrzysk w Vancouver, trzykrotną olimpijką.
Fot. Aleksandra Wojtaszek

Czy Polskę stać na igrzyska?

Plany organizacji igrzysk olimpijskich w Małopolsce w 2022 roku wywołują coraz żywsze emocje. Kraków oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę już w połowie listopada, tymczasem przeciwnicy igrzysk domagają się referendum w tej sprawie. Owocem tych kontrowersji stała się poniedziałkowa debata poświęcona potencjalnym korzyściom i ryzyku związanemu z organizacją igrzysk.

Wyrzucone pieniądze?

Rozmowa z Tomaszem Leśniakiem, koordynatorem kampanii „Kraków Przeciw Igrzyskom”, na co dzień doktorantem socjologii i członkiem krakowskiego klubu Krytyki Politycznej.
Fot. Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

Ponosząc pewne koszty, zyskamy znacznie więcej

O tym, że warto organizować igrzyska olimpijskie w Krakowie opowiada profesor Szymon Krasicki, z krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
Fot. Polski Związek Narciarstwa

Myślę, że stać nas na taki wydatek

Rozmowa z Apoloniuszem Tajnerem, prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, byłym trenerem Reprezentacji Polski w skokach narciarskich.
Fot. Archiwum Urząd Miasta Zakopane

Korzyści dla regionu tatrzańskiego będą ogromne

Na pytania odpowiada Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego oraz przewodniczący zakopiańskiego zespołu ds. organizacji zimowych igrzysk olimpijskich.
Fot. Biuro Poselskie Jagny Marczułajtis - Walczak

Musimy naprawdę uwierzyć w siebie!

Wywiad z Jagną Marczułajtis - Walczak, posłanką PO, członkinią Małopolskiego Zespołu Parlamentarnego, mistrzynią snowboardu, inicjatorką zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków - Tatry 2022.
Fot. Archiwum Biuro senatora Stanisława Hodorowicza

Olimpiada Kraków – Tatry – Lwów?

Wywiad z prof. Stanisławem Hodorow.iczem, Senatorem RP. W pracach Senatu prof. Stanisław Hodorowicz reprezentuje Ziemie Górskie, a w szczególności bardzo mu bliskie tereny trzech powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego i limanowskiego. To jego osobie Podhale zawdzięcza założenie i rozwój Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z siedzibą w Nowym Targu. Regionalista, znawca góralskiej gwary i obyczaju, oddany sprawom regionu. Zaangażowany w inicjatywy związane z regionem, w tym – w koncepcję zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Fot. Urząd Miasta Krakowa

Kraków da markę, Zakopane - Tatry

Jako pierwszy w naszym "olimpijskim" cyklu prezentujemy wywiad z Jackiem Majchrowskim, prezydentem Krakowa. Prezydent odpowiada, skąd pomysł na zorganizowanie Zimowej Olimpiady pod Tatrami, oraz jakie są szanse na realizację tego pomysłu.

Zimowa Igrzyska Olimpijskie w Tatrach?

Coraz częściej i głośniej słychać o planach zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków – Tatry 2022. Przeczytaj wywiady i weź udział w dyskusji.