Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Artykuły

Sylwetka

Dodano: Piątek, 2 październik 2009 / Ilość wyświetleń: 5373Apoloniusz Rajwa, dla znajomych - Poldek. Urodzony w 1934 roku. Pełen energii. Kondycją i zapałem do życia przebija niejednego młodszego. Z wykształcenia geograf i meteorolog. W Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Kasprowym Wierchu przepracował 12 lat. Był świadkiem niezwykłym zjawisk meteorologicznych. Badał stężenie radioaktywności śniegu. Inwentaryzował tatrzańskie potoki i stawy. Z olbrzymim górskim doświadczeniem. Speleolog, przewodnik tatrzański, ratownik TOPR. Dziennikarz, publicysta, dokumentujący historię związaną z Zakopanem i Tatrami. Skarbnica wiedzy o Tatrach i Podtatrzu. Cechą jego warsztatu pisarskiego jest niezwykła rzetelność i drobiazgowość.

Praca dziennikarska. Wywiad dla "Tygodnika Podhalańskiego" z aktorką Anną MilewskąRodzina
Apoloniusz Rajwa o swojej rodzinie: - Moja żona Danuta od 35 lat też jest przewodnikiem tatrzańskim, a przez wiele lat pracowała w naczelnictwie TOPR i GOPR w Zakopanem.

Z żoną Danutą - również przewodnikiem tatrzańskim. Zdjęcie wykonane na Wiktorówkach na tle kaplicy po mszy świętej dokładnie w 50 rocznicę ślubu czyli 8 czerwca 2008 roku. Ślub był w Nowym Targu w 1958 roku w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa


Piotrek, syn urodzony w 1960 roku, przewodnik tatrzański, był też ratownikiem TOPR, ale kiedy wyjechał z Zakopanego, bo ożenił się w Motyczu k. Lublina, nie odbywał dyżurów i na liście obecnie go nie ma ale przysięgę składał. Mają jednego syna Bartka, który w Lublinie uczy się w klasie maturalnej LO. Teraz od 2 lat pracuje w Irlandii Północnej w Omagh w ośrodku osób starszych z demencją gdzie jest ich opiekunem. Monika - córka urodzona w 1961 roku, mieszka w Nowym Targu, ma troje dzieci ale już dorosłych, po mężu Chełmecka. Mąż jej, Marek Chełmecki przed kilku laty zmarł i jest wdową. Najstarszy jej syn Robert Chełmecki jest na II roku Szkoły Oficerskiej Orląt w Dęblinie, drugi robi licencjat na UJ na dziennikarstwie, pracuje w TVN i przygotowuje materiały do programu Drzyzgi ?Rozmowy w toku?.

Z wnukiem Robertem na Lodowej Przełęczy, 1998 r. Obecnie Robert jest studentem lotniczej szkoły oficerskiej w Dęblinie


Córka Ania ma 22 lata, jest najmłodsza, mieszka w Nowym Targu. Po maturze zrobiła studium podyplomowe, teraz robi następne dwuletnie, również w Nowym Targu. Mieszka z mamą.