Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Artykuły

Sylwetka

Dodano: Sobota, 22 sierpień 2009 / Ilość wyświetleń: 3142Urodził się w 1951 roku w Zakopanem jako syn Wacława i Zofii z domu Gut. Praktykował w rodzinnej pracowni kowalskiej, szybko zdobywając uprawnienia czeladniczo-kowalskie. - Mioł jo se tam homerskie kowadło, śrobstok, klysce, i wselenijakie młotki - pisze o sobie w książce Tadeusza Jankowskiego ?Pasje Mieczysława Króla Łęgowskiego?. Przez czas jakiś uprawiał skoki narciarskie. Pracował m.in. w wytwórni nart w Szaflarach oraz w Centralnym Ośrodku Sportu. Posiada uprawnienia konserwacji zabytków - restaurował m.in. Willę Koliba. Był radnym miasta Zakopane.
Ma żonę Annę i trzy córki: Bożenę, Katarzynę, Kornelię. Bożena kontynuuje artystyczne tradycje - jest malarką i rzeźbiarką, mieszka w Toskanii.
Kolekcjoner - to słowo najlepiej charakteryzujące tego niezwykłego człowieka. Swoje serce oddał nartom. Bo kolekcjonuje głównie sprzęt narciarski - deski, buty, kije, foki. W swoim domu na zakopiańskich Bachledach stworzył bogate i jedyne takie w Polsce muzeum. Dzięki jego unikatowej kolekcji ocalał dawny narciarski świat Zakopanego, nawet ten sprzed ponad 100 lat. Samych nart ma ok. 200. Kolekcjonuje także inne bezcenne starocie: łyżwy, buty, sztućce... Ma telewizor retro, stare radio i aparat fotograficzny. Kowalstwo, rzeźbiarstwo, metaloplastyka, poezja - to dalsze jego zainteresowania. Jego pasja pomaga mu wytrwać w ciężkiej chorobie (rak kości), z którą zmaga się od lat. Zimą spotkać go można na zawodach organizowanych na starym sprzęcie narciarskim.