Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Prywatyzacja PKL

Dyrektor Lasów Państwowych: rozważamy złożenie oferty

Fot. Archiwum Lasy PaństwoweWywiad z Andrzejem Wasiakiem, dyrektorem generalnym Lasów Państwowych.

- „Lasy Państwowe są głównym pretendentem do nabycia Polskich Kolei Linowych od spółki PKP. Mają też pełne poparcie podtatrzańskich samorządów i samorządu województwa małopolskiego” - taką informacje przekazał kilka dni temu senator Stanisław Hodorowicz, podczas konferencji prasowej w Nowym Targu. Czy może pan potwierdzić udział Lasów Państwowych w prywatyzacji PKL?

- Aktualnie rozważamy złożenie oferty wstępnej.

- Jaka jest pana opinia dotycząca udziału Lasów Państwowych w prywatyzacji PKL? Jeśli Lasy Państwowe kupią PKL, jakie będą dalsze plany związane z przedsiębiorstwem?

- Oczywiście mamy już jakieś plany dotyczące rozwoju spółki, jednak najpierw musi dojść do złożenia oferty wstępnej, a potem rzetelnego badania stanu i sytuacji Spółki. Wszystkie tego typu informacje są zastrzeżone przez PKP, jako informacje poufne i nie możemy ich ujawniać.

- Czy Lasy Państwowe posiadają odpowiednie środki na zakup PKL?

- Dysponujemy środkami na ewentualny zakup PKL.

- Czy - jeśli LP zostaną właścicielem PKL - zagwarantowana zostanie nienaruszalność przyrody w rejonie Kasprowego Wierchu? Jednym zdaniem - czy LP jako właściciel zadbają o odpowiednią ochronę przyrody, czy też postawią na inwestowanie w narciarstwo i turystykę?

- Zgodnie z ustawą o lasach, naszym głównym celem jest ochrona przyrody, jednak zajmujemy się też turystyką. Dlatego uważamy, że moglibyśmy w odpowiedni sposób zadbać o zrównoważony rozwój PKL z korzyścią dla przyrody, jak i dla narciarzy.

Dziękuję za rozmowę.

Agnieszka Szymaszek