Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Skialpiniści ścigali się na Kasprowym

Dodano: Niedziela, 5 luty 2012 / Ilość wyświetleń: 3958Ania Figura - pierwsza wśród kobiet. Fot. Monika StrojnyTomasz Brzeski i Anna Figura zwyciężyli IV Puchar Budrem KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim. Zawody rozegrane w rejonie Kasprowego Wierchu stanowiły pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski.


W zawodach wzięło udział 100 zawodników. Przy pięknej słonecznej, choć mroźnej pogodzie pokonali oni trasę z Kuźnic na Nosalową Przełęcz, i dalej na Kasprowy Wierch przez Halę Kondratową. Z Kasprowego juniorzy i nestorzy zjeżdzali do Kuźnic, a seniorzy - do Kotła Gąsienicowego, skąd podchodzili na Suchą Przełęcz, z której zjeżdżali do Kuźnic. Przewyższenie wyniosło ok. 1400 metrów.


Podziękowania w imieniu orgniazatora - KW Zakopane składa Wojciech Szatkowski:


Chcę podziękować tym, którzy pomogli w organizacji zawodów. Przede wszystkim Józefowi Hojdzie i jego Firmie „Budrem” Euro Invest, która już od czterech lat wspiera finansowo zawody KW Zakopane w ski-alpinizmie. W imieniu Józefa Hojdy nagrody wręczali Andrzej Hojda i Janusz Przybyło. Dziękuję także Przemkowi Sobczykowi, który był razem ze mną dyrektorem zawodów, jak zwykle wspaniale pomógł w przygotowaniu trasy, przygotował pyszne jedzenie, dziękuję też załodze „Yurta Bar” w Kuźnicach. Osobne podziękowania kieruję do sędziów i osób przygotowujących trasę: Maćka Bielawskiego, Oli Ostrowskiej, Agnieszki Szymaszek, Magdaleny Szpot, Agnieszki Szpot, Elżbiety Pawlikowskiej, Witka Kaszkina – głównego sędziego zawodów z ramienia KW Zakopane, Marysi Gruszki, Michała Owcy, Łukasza Dudy, Jana Trzebuni, dziękuję woluntariuszom i Monice Strojny za obsługę fotograficzną imprezy. Słowa podziękowania kieruję także w stronę Tatrzańskiego Parku Narodowego, PKL i TOPR. Zapraszam za rok na 5. zawody „Budrem” KW Zakopane w ski-alpinizmie.