Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

XV Memoriał Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie - 21 kwietnia 2012

Dodano: Niedziela, 15 kwiecień 2012 / Ilość wyświetleń: 2304Tradycyjnie w kwietniu TKN Tatra Team i TOPR zapraszają na Memoriał Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie.
Te największe w Polsce zawody, będące kwintesencją narciarstwa wysokogórskiego odbędą się w Rejonie Hali Gąsienicowej 21 kwietnia 2012.
Po raz kolejny zawodnicy będą rywalizować na pięknej i trudnej technicznie trasie prowadzącej przez pięć przełęczy (Liliowe, Świnicka, Karb, Zawrat, Kozia Przełęcz).
Bazą zawodów jest Schronisko Murowaniec gdzie w piątek 20 kwietnia o 20.00 odbędzie się odprawa zawodników.
Dla początkujących sympatyków narciarstwa wysokogórskiego przygotowano również ciekawą trasę w rejonie Kasprowego Wierchu.

Nasze zawody poświęcone są pamięci PIOTRA MALINOWSKIEGO nie bez przyczyny. Był on jednym z najaktywniejszych uczestników zawodów w ski-alpinizmie, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Wykonał wiele interesujących zjazdów wysokogórskich, min. z Mylnej Przełęczy przez Komin Drewnowskiego do Czarnego Stawu.
Był też "starszym kolegą", który zachęcił do uprawiania narciarstwa wysokogórskiego wielu młodych ludzi.
Piotr Malinowski urodził się 31 III 1944 r. w Pińczowie. Taternictwo uprawiał od 1957 r. Wspinał się w Alpach, Kaukazie, Pamirze, Hindukuszu, Andach, Himalajach, górach Norwegii i byłej Jugosławii. Od 1963 był członkiem Polskiego Związku Alpinizmu, aż do stopnia starszego instruktora. Od 1967 r. był przewodnikiem tatrzańskim, a później instruktorem PZN. W latach 1984-87 był kierownikiem Centralnego Ośrodka Szkolenia PZA na Hali Gąsienicowej. Od 1968 r. był ratownikiem tatrzańskim. W latach 1987-93 był Naczelnikiem, najpierw Grupy Tatrzańskiej GOPR, później TOPR. Zmarł w 1995 r.
Zawody poświęcone pamięci Piotra Malinowskiego weszły już na stałe do kalendarza zawodów w narciarstwie wysokogórskim i z roku na rok gromadzą coraz większą ilość uczestników a w ubiegłym sezonie zyskały rangę Finału Pucharu Świata ISMF.

W imieniu wszystkich, którzy biorą udział w przygotowaniu zawodów a także w imieniu sponsorów: firmy Alpin Sport, Hi Mountain, Trail.pl i Gore-Tex serdecznie zapraszamy zarówno do udziału w zawodach jak i do kibicowania na trasie.

Szczegółowy program, mapy i profile tras dostępne są na stronie memorial.topr.pl


Justyna Żyszkowska