Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Podnieś śmieć

Dodano: Niedziela, 7 październik 2012 / Ilość wyświetleń: 2312W kończącym się właśnie sezonie letnim Tatrzański Park Narodowy przeprowadził akcję „Podnieś śmieć”. Podczas jesiennych wycieczek można się jeszcze do niej przyłączyć.
W punktach wejścia na teren TPN można wciąż pobrać ekologiczne worki na śmieci zapewnione przez firmę Jan Niezbędny. Własne śmieci, a także odpadki znalezione przy szlakach należy zabrać do worka i następnie pozostawić przy punkcie wyjścia z Parku. W przypadku, gdy wychodzimy z Parku późnym popołudniem lub wieczorem, gdy punkt był już nieczynny – worek należy zabrać z sobą. O akcji informują plakaty rozwieszone przy wejściach na szlakach.
W przyszłym sezonie TPN zamierza zwiększyć zasięg akcji poprzez zachęcenie jak największej liczby odwiedzających TPN do przyłączenia się do zbierania śmieci. Oczywiście udział w akcji jest zupełnie dobrowolny. Ma głównie cel edukacyjny, nie tylko praktyczny – poprzez zwracanie uwagi na szkodliwe kwestie śmiecenia Park ma nadzieję przyczynić się do wyrobienia właściwych nawyków u turystów, polegających na zabieraniu z sobą wszelkich odpadków, które turyści „produkują” w czasie wycieczki.