Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

O tygrysach w niewoli i niedźwiedziach w Tatrach

Dodano: Czwartek, 29 listopad 2012 / Ilość wyświetleń: 2728Filip Zięba prowadzi program ochronny tatrzańskich niedźwiedzi. Na zdjęciu - w Szwecji. Fot. www.tpn.pl W ramach rozpoczynającego się właśnie 2Sports Film Festival "360 stopni - człowiek na krawędzi" w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu odbędą się pokazy filmu poruszającego problem hodowli dzikich kotów pt. "Tygrys u sąsiada". Po projekcjach Tatrzański Park Narodowy zaprasza na spotkania z Pawłem Skawińskim i Filipem Ziębą o tatrzańskich niedźwiedziach i wpływie obecności człowieka na te drapieżniki. Spotkania odbędą się w Krakowie i Warszawie.

Film „Tygrys u sąsiada” opowiada historię Dennisa Hilla. Mężczyzna przez ponad 15 lat na swoim podwórku w Flat Rock w stanie Indiana (USA) hodował tygrysy, które następnie sprzedawał. Na początku filmu ma on 24 tygrysy, 6 leopardów, jednego kuguara i 3 niedźwiedzie. Szczególnie zależy mu na posiadaniu białego tygrysa. Po niezapowiedzianej inspekcji, traci licencję pozwalającą mu na trzymanie egzotycznych zwierząt. Natychmiast musi zlikwidować hodowlę.

Kadr z filmu "Tygrys u sąsiada"


W Warszawie projekcja filmu odbędzie się 1 grudnia o godz. 17.35 w Kinotece. Po filmie, w Klubie Ukryte Miasto odbędzie się spotkanie z dr. Pawłem Skawińskim, dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego (ul. Noakowskiego 16). Tematycznie pozostaniemy w kręgu wpływu człowieka na dzikie zwierzęta, ale przeniesiemy się w Tatry. Dr Paweł Skawiński opowie o tatrzańskich niedźwiedziach i skutkach obecności człowieka na te zwierzęta.

W Krakowie film będzie można obejrzeć dzień później, 2 grudnia o godz. 18 w Kinie Kijów. Po projekcji, w festiwalowym klubie U Louisa (Rynek Główny 13) odbędzie się spotkanie z Filipem Ziębą – specjalistą ds. fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego, który prowadzi program ochronny tatrzańskich niedźwiedzi i od lat bada zależność pomiędzy obecnością człowieka a życiem drapieżników.
Wydarzenia odbędą się w ramach 2 Sports Film Festival "360 stopni", który rusza już w piątek. Tatrzański Park Narodowy jest partnerem festiwalu. W ramach festiwalu w 3 miastach: Krakowie, Warszawie i Wrocławiu odbywają się projekcje filmów o tematyce górskiej, outdoorowej, ekologicznej, oraz tematyczne spotkania z gośćmi.

Szczegóły na www.festival.360stopni.org.