Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Ruszyła prywatyzacja Polskich Kolei Linowych

Dodano: Czwartek, 13 grudzień 2012 / Ilość wyświetleń: 2544Fot. Agnieszka SzymaszekDziś oficjalnie rozpoczął się proces prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. PKP przedstawiło zaproszenie do składania ofert.


Jak informuje PKP, po złożeniu ofert wstępnych zostanie wybrana krótka lista inwestorów, dopuszczonych do badania stanu spółki i jej dokumentów (tzw. due diligence), które będzie prowadzone w miesiącach zimowych (luty/marzec 2013).

Po zakończeniu tego etapu, inwestorzy złożą oferty wiążące. Na ich podstawie zostanie dokonany wybór inwestora, z którym będą podjęte negocjacje finalnych warunków prywatyzacji PKL (wiosna 2013). Intencją PKP S.A. jest podpisanie umowy sprzedaży akcji do połowy 2013 roku.

W procesie prywatyzacji, PKP S.A. wspiera Dom Maklerski PKO BP oraz kancelaria prawna Weil, Gotshal&Manges.

Na naszej stronie na bieżąco będziemy śledzić rozwijającą się sytuację związaną z procesem prywatyzacyjnym PKL. Zapraszamy również do zabrania głosu w dyskusji na ten temat. Czekamy na Państwa komentarze na forum oraz listy do redakcji. W dziale Prywatyzacja PKL - opinie publikujemy wywiady związane z prywatyzacją.