Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Ruszyła Gąsienicowa!

Dodano: Sobota, 12 styczeń 2013 / Ilość wyświetleń: 3407Fot. ArchiwumRuszyła kolej krzesełkowa na Kasprowym Wierchu – w Kotle Gąsienicowym. Warunki znakomite!

Ostatnie opady śniegu umożliwiły otwarcie kolejki. W Kotle Gąsienicowym miejscami zalega prawie metr śniegu. Dziś rano na górnej stacji kolejki linowej temperatura wynosiła – 11 stopni Celsjusza. Zatem warunki idealne, by rozpocząć sezon narciarski. Mamy nadzieję, że wkrótce ruszy także „krzesło” w Kotle Goryczkowym.

W Tatrach aktualny był dzisiaj drugi stopień zagrożenia lawinowego. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy w komunikacie turystycznym (www.tpn.pl), warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. Szlaki znajdują się pod warstwą świeżego śniegu i w większości nie są przetarte, znacznie utrudnia to i wydłuża wędrowanie. Odpłużone są drogi prowadzące do schronisk. W wyższych partiach Tatr szlaki zupełnie są nieprzetarte, miejscami potworzyły się głębokie zaspy, a mgła i padający śnieg ograniczają widzialność i utrudniają orientację w terenie.

Pełną parą działają stacje narciarskie na Podhalu. Wiele z nich oferuje wspólny skipass. Narciarzy jest coraz więcej – rozpoczęły się bowiem ferie zimowe dla kilku województw, w tym Małopolskiego. Pamiętajcie, że dzieci do 16 roku życia muszą jeździć w kaskach. Jazdę w kasku zalecamy zresztą wszystkim narciarzom.