Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Zmarł Ryszard Antoszyk

Dodano: Wtorek, 15 styczeń 2013 / Ilość wyświetleń: 364823 grudnia Ryszard Antoszyk otrzymał z rąk Rafała Sonika fragment liny nośnej ze starej kolejki - symbol więzi łączącej Ludzi Kasprowego. Fot. Zdzisław ChmielZmarł Ryszard Antoszyk, jeden z filarów Polskich Kolei Linowych. 22 lata był dyrektorem PKL, w sumie na kolejce przepracował 42 lata.

Matka jego była zakopianką, i z Zakopanem związany był przez większość życia. W Polskich Kolejach Linowych pracował jako inżynier mechanik, następnie kierownik działu techniczno-inwestycyjnego, później zastępca dyrektora ds. technicznych, i 22 lata jako dyrektor PKL. O swojej pracy mówił: - Była to najwspanialsza praca, jaka można sobie było wyobrazić. Obcowanie ze wspaniałą przyrodą, ze wspaniałymi widokami, i sprawianie swoją pracą przyjemności ludziom, bo jeździli dla przyjemności...

23 grudnia Ryszard Antoszyk wziął udział w spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w Teatrze Witkacego, z inicjatywy marszałka Woj. Małopolskiego Marka Sowy, burmistrza Zakopanego Janusza Majchra oraz prezesa Gemini Holdings i inicjatora powołania portalu Nasz Kasprowy Rafała Sonika. Otrzymał wówczas fragment liny nośnej ze starej kolejki – symbol więzi łączącej Ludzi Kasprowego.

Pogrzeb Ryszarda Antoszyka odbędzie się w piątek 18 stycznia o godzinie 13 w kaplicy przy ul. Nowotarskiej na Nowym Cmentarzu w Zakopanem.

Obszerny wywiad z Ryszardem Antoszykiem, przeprowadzony w 2011, można przeczytać tutaj.