Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Znakomite warunki narciarskie na Kasprowym Wierchu

Dodano: Sobota, 9 luty 2013 / Ilość wyświetleń: 2885Fot. Agnieszka SzymaszekŚwietne warunki narciarskie zapanowały po ostatnich intensywnych opadach na Kasprowym Wierchu.

Dziś warunki panowały znakomite, choć widzialność momentami była mocno ograniczona ze względu na zachmurzenie i padający śnieg. Na górze wiatr! Obydwie nartostrady, zarówno z Kotła Goryczkowego, jak i Gąsienicowego do Kuźnic są przygotowane, ale uwaga - przy obecnych warunkach śniegowych i trzecim stopiniu zagrożenia lawinowego na nartostradzie z Gąsienicowej do Kuźnic momentami występuje zagrożenie lawinowe. Podobnie jest poza oznakowanymi trasami. W rejonie Kasprowego zalega już prawie 2 metry śniegu i dalej sypie. Trasy są bardzo dobrze przygotowane.

Jeśli wyjedziemy nieco poza oznakowaną trasę, "zatoniemy" w puchu. Jednak takie dzikie jazdy, mimo, że niektórych z pewnością kuszą, były niewskazane - m.in. ze względu na zagrożenie lawinowe oraz mocno ograniczoną widzialność.
Dziś ruch narciarski panował umiarkowany - amatorów świeżego śniegu było sporo, ale na "krzesełkach" tłoku nie było - co widać na zdjęciu.