Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Próba pobicia rekordu prędkości 23 marzec 2013 Kasprowy Wierch!

Dodano: Czwartek, 21 marzec 2013 / Ilość wyświetleń: 2928Źródło: www.tzn.com.plMarzenia się spełniają! Świetne wyniki Jędrzeja Dobrowolskiego w zawodach Pucharu Świata, a także na styczniowych Mistrzostwach Świata w Vars we Francji (Jędrzej dwukrotnie pobił wówczas rekord Polski. Aktualny rekord to 230.19 km/h) zwróciły uwagę nie tylko mediów i kibiców.


Chęć organizacji pierwszej od lat próby prędkości w Polsce wyraziły Polskie Koleje Linowe wychodząc w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom i wieloletnim staraniom Jędrzeja o możliwość przeprowadznia próby prędkości w Polsce.


Dojdzie do tego 23-24 marca na Kasprowym Wierchu, kiedy podczas specjalnego weekendu narciarskiego „Kasprowy Live” wszyscy narciarze staną się świadkami nezwykłego wydarzenia.


Tym samym niecałe dwa miesiące po wielkich sukcesch we Francji Jędrzej będzie mógł się zmierzyć z predkością w swoich ukochanych Tatrach. Będzie to przy okazji piękne nawiązanie do tradycji narciartswa szybkiego w Polsce i do rekordu Jacka Niklińskiego, który podczas swojej próby bicia prędkości w 1979 roku osiągnął rezultat 180.632 km/h, co było na owe czasy 10 wynikiem na świecie.


Tego rekordu na terenie Polski jeszcze nikt nie pobił. Przez 34 lata! Jak wiadomo, poza granicami kraju Jędrzej Dobrowolski jechał dużo szybciej, a teraz postara się także zmierzyć z rekordem Polski ustanowionym ponad 34 lata temu w Polsce! Już teraz zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie na Kasprowym Wierchu, którego głównym organizatorem są Polskie Koleje Linowe. Jednocześnie informujemy, że przed wydarzeniem 23 marca odbędzie się konferencja prasowa w Zakopanem w hotelu Nosalowy Dwór.


Na koniec pragniemy poinformować, że Jędrzej Dobrowolski został wyróżniony! Podczas 37 Sesji Rady Miasta Zakopane Jędrzej Dobrowolski został wyrożniony za wyjątkową postawę sportową, za wyniki i promowanie Miasta Zakopane poza granicami Polski.

Źródło: www.pkl.pl