Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Narciarskie zawody retro na Kalatówkach!

Dodano: Czwartek, 28 marzec 2013 / Ilość wyświetleń: 2572Tradycyjnie już w Lany Poniedziałek (1 kwietnia) w Suchym Żlebie na Kalatówkach rozegrane zostaną zawody na starym sprzęcie narciarskim. Uczestnicy zawodów jak zwykle paradować będą w strojach z epoki, co stanowi o wyjątkowości tego wydarzenia.
- Jest to okazja, by podziwiać stroje z minionej epoki: na start zgłaszają się eleganckie damy w powłóczystych sukniach i wymyślnych kapeluszach, oraz przedwojenni dżentelmeni bądź to w pumpach i skórzanych kurtkach, lub frakach i melonikach. Nie brakuje pionierów ratownictwa górskiego z konopnymi linami, w wełnianych swetrach. Wszyscy obowiązkowo wyposażeni w oryginalne drewniane narty, na jakich jeżdżono w epoce Zaruskiego i Karłowicza - zachęcają organizatorzy.
Zawodnicy będą próbować swoich sił w slalomie. Niezapomnianym widokiem są telemarki, a także karkołomna jazda na nartach i w skórzanych butach w wykonaniu panów, jak i dam, które "praska" równie często jak przedstawicieli płci brzydkiej...

Program imprezy:
10:00 - 11:30 - zapisy do konkurencji narciarskich
11:35 - 12:00 - prezentacja zawodników
12:00 - 13:00 - jazda stylowa
13:00 - 14:00 - slalom równoległy
14:30 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

Natomiast już w sobotę 30 marca odbędzie III Bieg o Wielkanocne Jajo. Start o godzinie 11 sprzed Hotelu Kalatówki.