Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

14 kwietnia próba pobicia rekordu prędkości na Kasprowym Wierchu!

Dodano: Środa, 10 kwiecień 2013 / Ilość wyświetleń: 268514 kwietnia na Kasprowym Wierchu Jędrzej Dobrowolski dokona próby pobicia rekordu Polski w prędkości zjazdu na nartach!

Marzenia się spełniają! Świetne wyniki Jędrzeja Dobrowolskiego w zawodach Pucharu Świata a także na styczniowych Mistrzostwach Świata w Vars we Francji (Jędrzej dwukrotnie pobił wówczas rekord Polski. Aktualny rekord to 230.19 km/h) zwróciły uwagę nie tylko mediów i kibiców.


Chęć organizacji pierwszej od lat próby prędkości w Polsce wyraziły Polskie Koleje Linowe wychodząc w ten sposób na przeciw oczekiwaniom i wieloletnim staraniom Jędrzeja o możliwość przeprowadzania próby prędkości w Polsce.


Dojdzie do tego 14 kwietnia na Kasprowym Wierchu, kiedy podczas specjalnego weekendu narciarskiego „Kasprowy Live” wszyscy narciarze staną się świadkami niezwykłego wydarzenia.


Tym samym niecałe dwa miesiące po wielkich sukcesach we Francji Jędrzej będzie mógł się zmierzyć z prędkością w swoich ukochanych Tatrach. Będzie to przy okazji piękne nawiązanie do tradycji narciarstwa szybkiego w Polsce i do rekordu Jacka Niklińskiego, który podczas swojej próby bicia prędkości w 1979 roku osiągnął rezultat 180.632 km/h co było na owe czasy 10 wynikiem na świecie.


Tego rekordu na terenie Polski jeszcze nikt nie pobił. Przez 34 lata! Jak wiadomo poza granicami kraju Jędrzej Dobrowolski jechał dużo szybciej a teraz postara się także zmierzyć z rekordem Polski ustanowionym ponad 34 lata temu w Polsce! Już teraz zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie na Kasprowym Wierchu, którego głównym organizatorem są Polskie Koleje Linowe.

Źródło: www.pkl.pl