Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

W Tatrach zima, ale na dole już krokusy

Dodano: Poniedziałek, 22 kwiecień 2013 / Ilość wyświetleń: 3541Tak było na Hali Gąsienicowej w niedzielę 21 kwietnia. Fot. Agnieszka SzymaszekW Tatrach Wysokich wciąż pełnia zimy. Na dole króluje już jednak wiosna - kwitną krokusy, szlaki są błotniste i pachnie lasem! Na Kasprowym można jeździć na nartach, czynne są nawet nartostrady.
Tę porę roku wielu narciarzy i tatromaniaków lubi najbardziej. Dzień jest długi, słońce mocno świeci, w Tatrach zima, ale jakby lato, tylko ze śniegiem!
Pamiętajcie jednak, że wiosna to czas schodzenia gruntowych lawin, dlatego wybierając się na wycieczkę trzeba odpowiednio wybrać szlak. Nic też bardziej mylnego, że - skoro w Warszawie jest letnio i zielono - podobnie będzie w Tatrach. O tej porze planując wycieczkę w Tatry potrzebne są raki, czekan, zestaw lawinowy, odpowiednie umiejętności i doświadczenie górskie. No chyba, że wybieramy się "na krokusy" do Doliny Chochołowskiej czy na Kalatówki :)

Na Kasprowym wciąż panują bardzo dobre warunki narciarskie. Czynne są również obie nartostrady, z tym że na z nartostradzie z Hali Gąsienicowej do Kuźnic śnieg kończy się w rejonie Nosalowej Przełęczy. Ostatnie metry trzeba zejść "z buta".