Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Wysokogórski Bieg Marduły

Dodano: Sobota, 15 czerwiec 2013 / Ilość wyświetleń: 3901Fot. Anna Karpiel SembereckaCoraz popularniejsze staje się bieganie, w tym - bieganie w górach. W tegorocznym wysokogórskim Biegu Marduły, który odbył się w Tatrach, wystartowało ponad 300 zawodników!

VI Bieg Wysokogórski im. dh. Franciszka Marduły. W tym roku trasa była bardzo wymagająca i trudna technicznie, prowadziła m.in. przez Przełęcz Karb (1853 m n.p.m.), Świnicką Przełęcz (2051 m n.p.m.) i Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.). Suma podbiegów wynosiła aż 1753 m. Najlepsi zawodnicy pokonali ją w nieco ponad dwie godziny, dla porównania zwykłym turystom zajęłoby to ponad 10 godzin. Zwyciężył Marcin Świerc (klub Salomon Suunto Team) z czasem 2h18:31.0. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Wiśniewska-Ulfik z czasem 2h43:00.7. O 7.00 rano ze startu w Jaszczurówce na trasę wyruszyło 321 zawodników, sklasyfikowanych zostało 301.Bieg jednocześnie był II Mistrzostwami Polski w Skyrunningu oraz jedną z trzech imprez biegowych w Polsce organizowanych w ramach cyklu Trail Running S-Lab 2013. Jego wyniki rozstrzygnęły także o klasyfikacji Grand Prix Sokoła, którego zwycięzcą drugi rok z rzędu został Marek Grochowski z Gdańska reprezentujący TG „Sokół” Zakopane.Bieg Wysokogórski im. dh. Franciszka Marduły popularyzuje bieganie w trudnym górskim terenie. Jego patronem jest Franciszek Marduła (1909-2007), słynny zakopiańczyk, zawodnik kadry narodowej w kombinacji norweskiej i biegach narciarskich w latach 30-tych, uczestnik Mistrzostw Świata FIS w 1939 r. w Zakopanem, wychowawca młodzieży i znany lutnik. Przez 81 lat był on związany z Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół”.Bieg został odznaczony przez portal internetowy biegigorskie.pl Złotą Kozicą w kategorii Najlepszy Bieg Anglosaski w 2009 r., Srebrną Kozicą w kategorii Najlepszy Bieg Długodystansowy w 2012 r., Brązową Kozicą w kategorii Najlepszy Bieg Długodystansowy w 2010 i 2011 r. Bieg został odznaczony również przez portal internetowy maratonypolskie.pl Filipidesem 2008 w kategorii „Kameralna impreza” oraz otrzymał tytuł „Złotego Biegu 2011” w kategorii Bieg Górski. Otrzymał także Kategorię Ligi Biegów Górskich - M.


Organizator:
Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo Zakopane
Burmistrz Miasta Zakopane
Patronat honorowy:
Wojewoda Małopolski Jerzy Miller
Prezydent Zamościa Marcin Zamoyski
Patronat medialny:
Gość Niedzielny
TVP Kraków

Tygodnik Podhalański
Telewizja Tygodnika Podhalańskiego
Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
Sponsor główny:
Salomon
Partnerzy:
Polskie Koleje Linowe S.A.
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Tatrzański Park Narodowy
Hotel Górski „Kalatówki”
Skyrunning Poland
S-LAB Trail Running
Berdax
Cukiernia Samanta
Intersport
Suunto
Kotelnica Białczańska

„Weekend Biegowy” został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Zakopane przeznaczonych na realizację zadań w zakresie wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.