Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Simone Moro Gwiazdą 9. Spotkań z Filmem Górskim!

Dodano: Piątek, 2 sierpień 2013 / Ilość wyświetleń: 2735Fot. Cory RichardsGwiazdą 9.Spotkań z Filmem Górskim będzie Simone Moro - włoski wspinacz, alpinista, himalaista, przewodnik górski, pilot helikopterów i oficer wojska włoskiego.

Simone Moro dokonał pierwszych zimowych wejść na Sziszapangma wspólnie ze śp. Piotrem Morawskim w 2005 roku, na Makalu w 2009 roku z Denisem Urubko i na Gaszerbrum II z Denisem Urubko oraz Corym Richardsem. Simone określił zimowe wspinaczki jako najczystszy sposób eksploracji gór i przeżycia przygody. Oprócz pierwszych zimowych wejść ma wiele innych osiągnięć. W 2006 roku zrobił trawers Mount Everestu, a w 2010 roku w ciągu 48 godzin pokonał drogę z bazy na szczyt i z powrotem. Podczas próby zdobycia Lhotse w 2001 roku, na wysokości 8000 metrów przerwał wspinaczkę, aby odszukać i ratować brytyjskiego alpinistę, za co otrzymał nagrodę UNESCO Fair Play.

Na początku kwietnia tego roku zdołał przetransportować swój helikopter z Włoch do Nepalu, aby oddać go w służbę Himalayan Rescue Team. To wyzwanie logistyczno-biurokratyczne opatrzył krótkim i trafnym komentarzem: - Słowo „niemożliwe” jest zawsze i wyłącznie naszym alibi na porażkę. 19 maja wraz z pilotem Maurizio Follinim przeprowadził pierwszą na świecie akcję ratunkową z użyciem helikoptera na wysokości 7800 metrów. Miesiąc później helikopter rozbił się w drodze powrotnej z akcji ratunkowej w Himalajach – w tym czasie Simone Moro przebywał w Rzymie.

Spotkanie z Simone Moro odbędzie się w sobotę 7 września o godzinie 19.30 w Kinie Sokół w Zakopanem. Simone Moro opowie o zimowym wspinaniu
i zaprezentuje najnowszy film „Exposed to dreams” (2013).

Informacje na temat programu Spotkań oraz rezerwacji biletów: www.spotkania.zakopane.pl