Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Film "Nasz Kasprowy" na Spotkaniach z Filmem Górskim Zakopane

Dodano: Poniedziałek, 19 sierpień 2013 / Ilość wyświetleń: 3558Film "Nasz Kasprowy" będzie można obejrzeć podczas 9. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w dniach 4-8 września w Zakopanem.

Wzruszająca historia o nas wszystkich, milionach Polaków, którzy w wagoniku jadącym na Kasprowy Wierch doznali niezwykłych wzruszeń. To 75 lat istnienia urządzenia, które zachwycało i było świadkiem niecodziennych wydarzeń. Istotniejszym powodem powstania filmu jest opowieść o ludziach, którzy tę kolej budowali i byli z nią związani. Niezwykłość kolejki to jej pasażerowie - od Prezydenta Ignacego Mościckiego począwszy, poprzez cały powojenny establishment partyjny, świat sportowców, milionów turystów, a skończywszy na tak wielkiej postaci, jaką był Papież Jan Paweł II. Kasprowy Wierch to miliony miłośników gór, wspinaczki górskiej i narciarstwa. Właśnie między innymi dla takich ludzi powstał ten film.

Wspomnienia niezwykłych ludzi, najlepsze archwalia, niepowtarzalne fotografie, anegdoty i wzruszające wyznania, odrobina humoru i nigdzie niepublikowane materiały z budowy nowej kolei.

Informacje i program 9. Spotkań z Filmem Górskim znajdziesz na www.spotkania.zakopane.pl