Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Trudne warunki i piękne widoki

Dodano: Czwartek, 19 wrzesień 2013 / Ilość wyświetleń: 2984Widok na Tatry z Szymkówki, Bukowina Tatrzańska, środa 18 września. <br />Fot. www.naszkasprowy.plW Tatrach zapanowały bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. W wyższych partiach zalega śnieg, może być bardzo ślisko.

Polecamy zastosowanie się do komunikatu TOPR z 18.09.:

UWAGA TRUDNE WARUNKI W TATRACH I PIĘKNE WIDOKI
Nadesłał Jan Krzysztof
18.09. 2013
W związku z odnotowanymi ostatniej nocy opadami śniegu w Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Śnieg zalega od wysokości 1200 m n.p.m. W wyższych partiach Tatr warunki nie pozwalają na wygodne używanie sprzętu zimowego (raki, czekan), a letni ekwipunek jest już niewystarczający. Odradzamy podejmowanie wyjść w partie szczytowe. Polecamy natomiast piękne widoki. Niestety po chwilowym rozpogodzeniu zapowiadane są dalsze opady deszczu, a w górach śniegu.

Ostatnia aktualizacja ( ś›roda, 18.09. 2013 )
Źródło: www.topr.pl


Przed wyruszeniem na szlaki polecamy również zapoznanie się z komunikatem turystycznym Tatrzańskiego Parku Narodowego. Poniżej cytujemy fragment komunikatu z dnia 20 września (czwartek).

Warunki na szlakach
W Tatrach panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. W partiach graniowych leży warstwa świeżego śniegu, miejscami występują oblodzenia. Niski pułap chmur i mgły ograniczają widzialność i utrudniają orientację w terenie. W dolnych partiach Tatr szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Na szlaku na Grzesia oraz w Dolinie Starorobociańskiej odbywa się zrywka drewna prowadzona przez Wspólnotę Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi, leżą tam powalone drzewa i szlaki w tych miejscach są bardzo błotniste. Prosimy zachować szczególną ostrożność.
Zagrożenia
Szlaki znajdują się pod cienką warstwą świeżego śniegu i miejscami występują oblodzenia.
Niski pułap chmur i mgły ograniczają widzialność, co może być przyczyną pobłądzeń
W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i mogą pojawić się burze, często z silnymi wiatrami i opadami deszczu i gradu. Porażenie piorunem może mieć tragicznie skutki.
Podczas silnego wiatru na szlaki turystyczne mogą łamać się drzewa i gałęzie, stanowiąc zagrożenie dla życia i zdrowia.

Źródło: www.tpn.pl