Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Śmiertleny wypadek na Rysach. W Tatrach bardzo niebezpiecznie

Dodano: Wtorek, 1 październik 2013 / Ilość wyświetleń: 5726Szlak na Rysy należy do najtrudniejszych w Tatrach. Wyjście na niego w obecnych warunkach to ryzykowanie zdrowiem i życiem. Fot. Agnieszka SzymaszekW niedzielę w rejonie Rysów doszło do tragicznego wypadku. Turysta w rejonie ubezpieczonym łańcuchami spadł i poniósł śmierć. TOPR podkreśla, że obecne warunki w wysokich partiach gór są szczególnie niebezpieczne. Jesień nie sprzyja ani letniemu wędrowaniu ani zimowym wycieczkom, podczas których można stosować raki i czekan. Skały pokryte lodową "glazurą" mogą stać się śmiertelną pułapką.

- Tuż po godz. 14 otrzymaliśmy informacje o upadku turysty z rejonu łańcuchów na Grzędzie Rysów. Po dotarciu do wypadku okazało się, że turysta nie żyje - informuje Piotr Bednarz, ratownik dyżurny TOPR. - W Tatrach zalega miejscami śnieg i są fragmenty mocno zalodzone - szczególnie północne zbocza.

Turyści wybierający się w Tatry w aktualnych warunkach powinni unikach wycieczek w wyższe partie gór. Warto zapoznać się z komunikatem turystycznym Tatrzańskiego Parku Narodowego.