Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

VIII Charytatywne Spotkanie Górskie im. Hani i Mieczysława Król-Łęgowskich

Dodano: Poniedziałek, 6 marzec 2017 / Ilość wyświetleń: 2043W najbliższy weekend (11-12.03) w Dolinie Roztoki w Tatrach odbędzie się VIII Charytatywne Spotkanie Górskie (dawniej Skiturowe) im. Hani i Mieczysława Król-Łęgowskich. Połączone będzie z aukcją, z której dochód przeznaczony zostanie na walkę z rzadkim nowotworem - szpiczakiem.

Predmioty na aukcję przekazało wielu darczyńców, w tym Rafał Sonik - przedsiębiorca, sportowiec, filantrop; przyjaciel ś.p. Mieczysława Króla-Łegowskiego, zaangażowany w tworzenie Muzeum Narciarstwa w Zakopanem, twórca portalu Nasz Kasprowy.Jak informuje dr hab. Artur Jurzczyszyn, prezes Fundacji Centrum LEczenia Szpiczaka, impreza służy promocji i ochrony zdrowia oraz jest świadectwem pamięci o wyjątkowym byłym podopiecznym Fundacji: Mieczysławie Królu-Łęgowskim, człowieku o wielu pasjach, który walczył z chorobą nowotworową 17 lat i odszedł do domu Pana 20 września 2016 roku.

Dochód z imprezy zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka, która aktywnie wspiera Chorych oraz pomaga w działalności Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.