Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

X Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Dodano: Środa, 5 kwiecień 2017 / Ilość wyświetleń: 314823 kwietnia odbędzie się X Spotkanie Kasprowego Wierchu. W programie Msza Święta, pamiątkowe zdjęcie grupowe oraz pokazy filmów i prelekcja.


Tradycyjnie już pod koniec kwietnia miłośnicy Kasprowego i Tatr spotkają się na Świętej Górze Narciarzy. To okazja do zakończenia sezonu narciarskiego, ale także spotkania Przyjaciół Kasprowego wierchu, w tym Seniorów – dawnych mistrzów śnieżnych tras, przewodników tatrzańskich, ratowników górskich, pracowników kolei linowej na Kasprowy. Organizatorem spotkania jest Rafał Sonik, przedsiębiorca, sportowiec, filantrop, który od lat integruje środowisko związane z Ludźmi Kasprowego Wierchu, a szczególnie Seniorami.
Msza Święta zaplanowana jest na godzinę 13. Jeśli tylko warunki pozwolą, odbędzie się ona pod gołym niebem. Po Mszy wykonane zostanie grupowe zdjęcie pamiątkowe. Wcześniej, od godz. 9 do 12 na górnej stacji kolei będzie można obejrzeć archiwalne filmy o tematyce górskiej: „Błękitny krzyż”, „Zamarła Turnia”, „Biały Ślad”. O 12 rozpocznie się prelekcja Wojciecha Szatkowskiego z Muzeum Tatrzańskiego – przewodnika tatrzańskiego, znawcy historii narciarstwa, pisarza i i publicysty pt. „ Ludzie Kasprowego dawniej i dziś”. Po południu, o godz. 15.30 zaplanowany jest występ zespołu „Polany” z Kościeliska, a o godz. 16 – pokaz filmu „Pozostały wspomnienia i ślady nart”.

Dla uczestników Mszy, dzięki uprzejmości Polskich Kolei Linowych, bilety na przejazd kolejką będzie można kupić w niższej cenie.