Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

X Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu za nami

Dodano: Wtorek, 25 kwiecień 2017 / Ilość wyświetleń: 2857Pamiątkowe grupowe zdjęcie to także tradycja SpotkańTo było wyjątkowe – bo jubileuszowe – Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. W niedzielę 23 kwietnia, po raz dziesiąty spotkali się miłośnicy tej góry – narciarze, turyści, górale, przewodnicy tatrzańscy, pracownicy kolejki linowej, dawni mistrzowie śnieżnych tras. Wzięli udział w mszy świętej i wspomnieniach.

Organizatorem Spotkań Przyjaciół Kasprowego Wierchu jest Rafał Sonik – przedsiębiorca, sportowiec, filantrop, od dziecka związany z Zakopanem i Kasprowym. W 2007 roku, gdy demontowano starą kolejkę i wymieniano wagoniki, wpadł wraz z grupą przyjaciół na pomysł organizowania Spotkań Ludzi Kasprowego, w tym Seniorów – byłych alpejczyków, pracowników kolejki, przewodników tatrzańskich, alpejczyków.

Rafał Sonik z Barbarą Grocholską Kurkowiak - byłą alpejką, która zawsze zaszczyca swoją obecnością Spotkania Ludzi Kasprowego


W tym roku mszę odprawił ks. biskup Grzegorz Ryś wraz z ojcem Marcinem Dąbkowiczem z Wiktorówek


Tort na 10-lecie Spotkań Przyjaciół Kasprowego Wierchu


Od tego czasu co rok na zakończenie sezonu narciarskiego na Kasprowym organizowana jest msza święta. W tym roku odprawił ją biskup Grzegorz Ryś. Nie zabrakło także dominikanina i ratownika TOPR ojca Marcina Dąbkowicza z Sanktuarium na Wiktorówkach, który również co rok odprawia mszę.

Po eucharystii przyszła pora na pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło wspomnień, prelekcji, archiwalnych filmów. Jak widać zimowa aura nie przeszkoda spotkaniu, a nadała mu wyjątkowego klimatu.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.