Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Szkolenia ratowników i pracowników kolejki na Kasprowym Wierchu

Dodano: Sobota, 13 maj 2017 / Ilość wyświetleń: 2352Fot. PKL Paweł MurzynSymulowana ewakuacja turystów z wagonów kolei linowej na Kasprowy Wierch - to część ćwiczeń, które odbyły się w ramach szkoleń pracowników Polskich Kolei Linowych i ratowników TOPR.

To kolejne szkolenia, przeprowadzane co sezon w trakcie przeglądu kolei linowej Kasprowy Wierch. W ramach ćwiczeń odbyła się symulowana ewakuacja turystów z dwóch wagonów, z wykorzystaniem sprzętu ewakuacyjnego znajdującego się w niezbędnym wyposażeniu wagonów przewożących pasażerów oraz sprzętu TOPR.

Fot. PKL Paweł Murzyn


Fot. PKL Paweł Murzyn


- Trening odbywał się synchronicznie w dwóch grupach - w obu znaleźli się pracownicy PKL i ratownicy TOPR. Cykliczne szkolenia pozwalają nam dbać o rozwój naszych pracowników oraz komfort i bezpieczeństwo turystów, korzystających z kolei PKL. Poprzez dobrą współpracę z TOPR i bieżące wsparcie wyrażamy swoje uznanie dla ciężkiej i niezbędnej pracy ratowników – mówi Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

- Z PKL blisko współpracujemy od czasu powstania firmy. Bez względu na porę dnia i nocy zawsze możemy liczyć na pomoc PKL w przewiezieniu ratowników i osób poszkodowanych – mówi Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Oprócz codziennego, wzajemnego wsparcia i regularnych szkoleń, od zeszłego roku PKL finansuje działania ratownicze z wykorzystaniem śmigłowca Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w obszarze tras narciarskich Kasprowego Wierchu.

Fot. PKL Paweł Murzyn


Fot. PKL Paweł Murzyn


- Finansowanie akcji ratunkowych z udziałem śmigłowca na trasach narciarskich można nazwać nową jakością w naszej pracy. Koszty interwencji śmigłowca TOPR na wszystkich innych zorganizowanych terenach narciarskich są pokrywane z naszych własnych środków. Przeciętna akcja trwa 20-30 min, a jej koszty przekraczają 14 tys. zł za godzinę - informuje Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Źródło: Polskie Koleje Linowe