Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Spotkanie Ludzi Kasprowego Wierchu - już po raz dziesiąty

Dodano: Poniedziałek, 19 czerwiec 2017 / Ilość wyświetleń: 2033Rafał Sonik i Mieczysław Gąsienica Samek (1922)  - wybitny narciarz, olimpijczyk, kilkakrotny Mistrz Polski. Fot. Agnieszka Szymaszek- Nie przypuszczałem 10 lat temu, że będzie nas coraz więcej. Że przychodzących będzie więcej niż tych, którzy odchodzą - powiedział Rafał Sonik witając gości - uczestników dziesiątego już Spotkania Ludzi Kasprowego Wierchu. Odbyło się ono w Zakopanem, w szałasie Zofii Karpiel Bułecki na Lipkach.

Dodał, że w pierwszym spotkaniu wzięło udział ok. 30 osób. W ostatnich spotkaniach gości jest znacznie więcej, o czym można się przekonać oglądając pamiątkowe zbiorowe zdjęcia, co rok wykonywane.

W Spotkaniach Ludzi Kasprowego Wierchu - Seniorów - biorą udział dawni mistrzowie śnieżnych tras, pracownicy kolejki linowej na Kasprowy Wierch, przewodnicy tatrzańscy, ratownicy TOPR. Rafał Sonik - przedsiębiorca, sportowiec, filantrop, od lat integruje środowisko związane ze "świętą górą narciarzy"; nie daje zapomnieć o tych, którzy tak wiele wnieśli w historię polskiego sportu, taternictwa, Tatr i Zakopanego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.