Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Czyste Tatry - końcowe odliczanie!

Dodano: Wtorek, 27 czerwiec 2017 / Ilość wyświetleń: 1910Już tylko dni dzielą nas od początku szóstej edycji projektu Czyste Tatry! 30 czerwca i 1 lipca na Zakopiańskiej Górnej Równi Krupowej czekamy na Was , najważniejsze postaci przedsięwzięcia. Co warto wiedzieć nim spakujecie plecaki i ruszycie do stolicy Tatr? Oto małe vademecum Czystych Tatr 2017!

Co, gdzie i kiedy?
Najważniejszym punktem wydarzeń będą Tatry – to dla nich zbierzecie się w Zakopanem. Na kilka dni w zielonym sercu miasta, na Górnej Równi Krupowej, stanie miasteczko base-camp projektu. Punktem centralnym będzie biuro Projektu, gdzie już od 29 czerwca będzie można rejestrować się na dostępnym dla wszystkich, bezpłatnym polu namiotowym. Z kolei przez cały piątek, 30 czerwca będzie można zapisywać się do udziału w akcji. W miasteczku organizatorzy, partnerzy i sponsorzy akcji zapewnią mnóstwo atrakcji, m.in.: kiermasz outdoorowy, turniej siatkarski oraz treningi przed wyjściem na tatrzańskie szlaki. Główny dzień akcji – 1 lipca – w całości poświęcony będzie na sprzątanie szlaków. Ponadto tego dnia wolontariusze sprawdzą swoje możliwości przy biciu rekordu Guinnessa w układaniu patriotycznego wzoru z materiałów wtórnych. Całość zwieńczy koncert zespołu Blue Cafe!

Blok górski
Tradycyjnie już, wolontariuszy projektu, a także innych turytów i mieszkańców Zakopanego zaprosimy na Blok Górski. Spotkanie rozpocznie się w namiocie organizatora o 18:30 w piątek. Prelekcje górskie przygotowali Janusz Majer – polski, himalaista i alpinista, a także Jan Krzeptowski. Ponadto uczestnicy zobaczą głośne produkcje filmowe traktujące o tematyce górskiej – Loop oraz China Jam.

Rekord Guinnessa
Po zdobytym rekordzie Polski, rekordzie Guinnessa, tym razem czas… poprawić własny wynik. Dzięki współpracy z marką Jan Niezbędny oraz firmą geodezyjną Geo Delta, na Górnej Równi Krupowej po raz kolejny symbolicznie pokażmy nasze przywiązanie do idei czystej Polski. Wszyscy wolontariusze będą mogli wziąć udział w układaniu największej mozaiki z 6 ton surowców wtórnych, inspirowanej symboliką narodową. Materiałem będzie regranulat stworzony z foliowych odpadów, a następnie zabarwiony różnymi kolorami. Po zakończeniu akcji surowiec trafi do fabryki marki i zostanie przetworzony na specjalną linię ekologicznych worków na śmieci Eko Natura, które będą wykorzystane podczas następnej edycji „Czystych Tatr”. W ten sposób zamknięty zostanie krąg, w którym przyroda harmonijnie koegzystuje z człowiekiem.

TPN przypomina!
Najważniejsze jednak czeka nas 1 lipca. To wówczas, uzbrojeni w zestawy przygotowane dla wolontariuszy (w tym koszulkę, mapy, „workoplecak”, wodę i jabłko) wyruszycie po raz kolejny na tatrzańskie szlaki, by zebrać to co zostawili inni turyści. Zarejestrowani uczestnicy „Czystych Tatr” na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego wejdą za darmo. TPN przypomina jednak, o panujących w parku zasadach. Pełny regulamin znajdziecie na www.tpn.pl. Pamiętać należy, by zebrane śmieci pozostawić jedynie w przeznaczonych do tego punktach – nie później niż do godziny 15:00 w sobotę.

Źródło: Czyste Tatry/www.czystetatry.pl