Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Rozpoczęły się 13. Spotkania z Filmem Górskim

Dodano: Czwartek, 31 sierpień 2017 / Ilość wyświetleń: 1978W Zakopanem rozpoczęło się wielkie święto gór - 13. Spotkania z Filmem Górskim. Aż do niedzieli wieczór pod Giewontem odbywać się będą spotkania z himalaistami, targi outdoorowe, pokazy filmów górskich, promocje książek o górskiej tematyce, warsztaty z ratownikami TOPR i wiele innych atrakcji.


W centrum Zakopanego - na Górnej Równi Krupowej znajduje się miasteczko festiwalowe. Oprócz olbrzymiego namiotu stanęła tu wielka ściana wspinaczkowa, na której w sobotę i niedzielę odbędą się zawody wspinaczkowe Zako Boulder Power - Puchar Polski w boulderingu.

Oto zaproszenie od Organizatorów:

13-ta edycja to spotkania z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, lekarzami, filmowcami i autorami książek. A wszystko w nowym miejscu! Będzie to base camp na Górnej Równi Krupowej z widokiem na Giewont! Tegoroczne Spotkania to również zawody boulderowe, Akademia Górska z PZU – nawigacja, ferraty, wspinaczka, nauka pierwszej pomocy i wycieczki w Tatrach. To także miejsce do refleksji nad górami jako przestrzenią działań ratowniczych, naukowych i edukacyjnych.
Będą z nami m.in.: Andrzej Bargiel, Marek Kamiński, Krzysztof Starnawski, Kacper Tekieli, Piotr Pustelnik, Janusz Majer, Darek Załuski, Janusz Gołąb, Krzysztof Wielicki, Szymon Styrczula-Maśniak, Anna Figura, Kinga Ociepka-Grzegulska, Natalia Tomasiak, Łukasz Kocewiak, Tomasz Nodzyński, Ewa Wachowicz, Gerlinde Kalterbrunner, Leo Houlding, Joanna Croston, Marek Holeček, Peter Hámor, Michał Sabovcik, i wielu innych znakomitych gości!
Zapraszamy na premiery filmów dokumentalnych. Będziecie mogli m.in. wybrać się do Indii, by poznać prawdę o najbardziej czczonej a zarazem zbezczeszczonej rzece – Gangesie. Dowiecie się, dlaczego doszło do zniszczenia świętego drzewa ludu Haida, poznacie historię lekarzy pracujących w górach, topniejących lodowców, niewolnictwa dzieci w Nepalu, sportowego wspinania w różnych zakątkach świata, zdobywania Korony Himalajów, osobistych zmagań w czasie powrotów w góry po wypadkach, czy nauki obserwacji zwierząt w górach. W kinie Giewont odbędą się też projekcje niezwykłych filmów archiwalnych – filmów na szczycie!
W miasteczku na Górnej Równi Krupowej czekają Was kiermasze, pokazy slackline i highline oraz wiele innych atrakcji. Jak zawsze piękna oprawa artystyczna festiwalu to plakaty autorstwa Krzysztofa Kokoryna i statuetki przyznawane w międzynarodowym konkursie filmowym autorstwa Marcina Rząsy.

Szczegóły na: www.spotkania.zakopane.pl