Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

II Bieg po Oddech już w najbliższą niedzielę w Zakopanem

Dodano: Piątek, 1 wrzesień 2017 / Ilość wyświetleń: 1989Uczestnicy Biegu po Oddech razem z Justyną Kowalczyk - edycja 2016. Fot. www. ptwm.org.pl3 września w Zakopanem odbędzie się II edycja Biegu po Oddech.
Uczestników biegu wspierać będzie mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk.


Celem wydarzenia jest pozyskanie środków na zakup leków i sprzętów niezbędnych osobom chorym oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie mukowiscydozy.

Organizatorem Biegu po Oddech jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, a sponsorem  głównym – Santander Consumer Bank.

Uczestnicy pobiegną ulicami Zakopanego, aby wesprzeć w codziennej walce osoby chore na mukowiscydozę. Razem z nimi na miejscu będzie mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk, która od wielu lat wspiera podopiecznych PTWM.
– To już kolejny rok, kiedy razem z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą i Santander Consumer Bankiem, pomagamy osobom zmagającym się z tą ciężką przypadłością. Zapraszam do Zakopanego do wspólnego biegu wszystkich tych, którzy chcą wesprzeć chorych w walce o lepsze życie, a także razem ze mną promować aktywność fizyczną – mówi Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich.

Rozpoczęcie biegu planowane jest na godzinę 10:00. Zawodnicy pokonają dystans 5 km ulicami Zakopanego. Linia startu oraz mety będzie znajdować się w Parku Miejskim. Głównym sponsorem II edycji Biegu po Oddech jest Santander Consumer Bank.

Podczas trwania imprezy będzie można również oddać krew – punkt krwiodawstwa będzie mieścił się w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego przy ul. Partyzantów 1/5. Zapisy będą przyjmowane również w Parku Miejskim.

Całemu wydarzeniu będą towarzyszyć liczne imprezy. W Parku Miejskim odbędzie się Piknik Rodzinny z atrakcjami, zabawami oraz występami na scenie. Imprezę poprowadzi Krzysztof Łobodziński.

Całkowity dochód z II Biegu po Oddech zostanie przeznaczony na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, w tym zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i wsparcie w zakupie leków dla podopiecznych PTWM.


Źródło: materiały prasowe