Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

3 tony śmieci zebrano w rejonie Kasprowego Wierchu

Dodano: Poniedziałek, 9 październik 2017 / Ilość wyświetleń: 1903Fot. Źródło: Polskie Koleje LinoweW środę 4 października na zlecenie Polskich Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu odbyła się cykliczna akcja sprzątania, zrealizowana przy wykorzystaniu śmigłowca. Tego typu akcja odbywa się raz na kilka lat i pozwala na oczyszczenie trudno dostępnych miejsc z odpadków nagromadzonych przez wiatr i wodę.

Łącznie zebrano około 3 ton śmieci. Tylko w rejonie Kasprowego Wierchu pracownicy Polskich Kolei Linowych posprzątali ich około 1,5 tony. Zostały przetransportowane na polanę Kalatówki i stamtąd zabrane na wysypisko. Były to w większości elementy, które niezależnie od działalności człowieka silne wiatry i spływająca woda przeniosły w niższe i trudno dostępne tereny.
- Usunęliśmy odpadki nagromadzone przez wiatr i wodę, zalegające w dolinach. Posprzątaliśmy śmieci pozostawione w Tatrach, które zostały nagromadzone, często w trudno dostępnych miejscach. By do nich dotrzeć i je przetransportować, wykorzystaliśmy śmigłowiec Mi8 – mówi Łukasz Chmielowski z Polskich Kolei Linowych.
Oprócz działań przeprowadzanych przy użyciu śmigłowca, PKL prowadzi całoroczną akcję sprzątania na obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego wokół Kasprowego Wierchu.

Źródło: Polskie Koleje Linowe