Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Gór

Dodano: Wtorek, 5 grudzień 2017 / Ilość wyświetleń: 1782W niedzielę 10 grudnia Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na Międzynarodowy Dzień Gór.

Oto informacja Muzeum Tatrzańskiego:

Międzynarodowy Dzień Gór to święto obchodzone corocznie 11 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2002 roku. Muzeum Tatrzańskie zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Gór w niedzielę, 10 grudnia 2017. Także muzea partnerskie, należące do IMMA – Międzynarodowego Związku Muzeów Górskich – przygotowały specjalny program.
JAK PRZETRWAĆ W GÓRACH – WARSZTATY DLA DZIECI
10 grudnia (niedziela) godz. 11
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
Zapraszamy na spotkanie, podczas którego wspólnie zastanowimy się i wybierzemy sprzęty niezbędne na wycieczkę górską. Wspomnimy jak to dawniej chodziło się na wyprawy górskie oraz poznamy zasady bezpiecznego poruszania się po górach.
GÓRY Z RÓŻNYCH PERSPEKTYW – WSPINACZKA, NARTY, A MOŻE BIEG? Spotkanie z Maćkiem Ciesielskim, Wojciechem Szatkowskim oraz Marcinem Rzeszótko
10 grudnia (niedziela) godz. 16
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
Niezależnie od pór roku góry przyciągają, kuszą oraz inspirują do wysiłku i wypoczynku. Zapraszamy serdecznie na spotkanie, podczas którego eksperci zaprezentują różne formy aktywności górskich. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zadania pytań naszym gościom podczas panelu dyskusyjnego.
PROJEKCJA SPEKTAKLU TEATRU TELEWIZJI „KAŻDY RATUJE SIEBIE” w reżyserii Jerzego Surdela na podstawie scenariusza Michała Jagiełły, 1978
10 grudnia (niedziela) godz. 18
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
Serdecznie zapraszamy na pierwszy pokaz spektaklu w Zakopanem traktującego o istocie ratownictwa górskiego, o wątpliwościach, które targają ratownikami a także o lekkomyślności turystów.
Muzea partnerskie Międzynarodowego Związku Muzeów Górskich (IMMA): Museo Nazionale della Montagna „Duca degli Abruzzi” w Turynie (Włochy), Musée Alpin w Chamonix (Francja), Servei General d’Informaciò de Muntanya w Sabadell (Hiszpania) oraz Whyte Museum of the Canadian Rockies w Banff (Kanada)

Źródło: Muzeum Tatrzańskie