Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Dodano: Środa, 11 kwiecień 2018 / Ilość wyświetleń: 3505Z całego serca zapraszamy na Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Odbędzie się ono 22 kwietnia.

11 lat minęło niczym wiosenna burza. Za nami 10 spotkań na szczycie Kasprowego Wierchu, naszej ukochanej Góry. Spotkań tak ważnych dla każdego z nas, że czekamy na nie cały rok. Stały się wartością, świętem, które wpisało się w historię Kasprowego, ale przede wszystkim w nasze serca. Jest już symbolem Tatr, jak krzyż na Giewoncie. Jak szum smreków i potoków tam w dole, w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej. Jak lina kolejki łączącej Kasprowy z Zakopanem. Raz w roku spotykamy się na szczycie, by przekazać znak pokoju sobie nawzajem, otaczającym nas górom i przyrodzie. By uścisnąć dłoń przyjaciela, przytulić do serca niewidzianego od lat towarzysza ze śnieżnych tras, górskich wędrówek. Żeby znów poczuć radość ze spotkania. Żeby przeniknął nas górski wiatr, aż do łez płynących z oczu. Czasem tylko puste miejsca wokół dzwonu przypominają nam o przemijaniu.

Niemal co roku ktoś z naszych przyjaciół odchodzi za niebieską grań. Wszyscy oni pozostają jednak w naszych sercach. Bo przecież jeszcze wczoraj byli tu z nami – słuchali szumu świerków na Kondratowej, łapali pierwsze promienie słońca na grani … Niech ten mały podarunek, książeczka, przypomina nam wspólne chwile na Kasprowym. Te wyjątkowe, jedyne takie na świecie coroczne spotkania ludzi kochających góry, darzących się przyjaźnią, których życie związane było i jest z Kasprowym. Niech nam przypomina wspólną modlitwę, rozmowy i śmiech, górską ciszę i niebo nad Tatrami. Tak, abyśmy chcieli spotkać się tu znów za rok, i za rok, i znów za rok…

Z całego serca zapraszamy na Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu!