Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Znamy zwycięzców 21. Przeglądu Filmów o Sztuce Zakopane 2018

Dodano: Niedziela, 15 kwiecień 2018 / Ilość wyświetleń: 1764Źródło: Zakopiańskie Centrum KulturyZakończyła się uroczysta ceremonia rozdania nagród 21. Przeglądu Filmów o Sztuce, na której poznaliśmy tegorocznych zwycięzców tego kultowego dla Zakopanego przedsięwzięcia.

Ceremonię przyznania nagród poprowadziła Agnieszka Szydłowska - dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Przyznano w sumie sześć nagród w tym jedno wyróżnienie oraz dwie nagrody specjalne.

Zwycięskim filmem, który otrzymał nagrodę główną – GRAND PRIX
Przeglądu został DZIENNIK OBSERWATORA w reżyserii Jarosława Migonia. Nagrodę II otrzymał film WARIACJE NA WIOLONCZELĘ SOLO w reżyserii Aleksandry Rek. Natomiast nagrodę III przyznano projektowi FANGOR - ZOSTANĄ OBRAZY w reżyserii Andrzeja Sapiji. Nagrodę specjalną przyznaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, otrzymał reżyser Krzysztof Wierzbiański za film KOSAREWICZ - KTOŚ KTO WIDZI LEPIEJ.

Wyróżnienie przyznane przez Zakopiańskiego Centrum Kultury i Miejską Galerię Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przyznano reżyserce Annie Zakrzewskiej za produkcję MIROSŁAW BAŁKA:NERW.KONSTRUKCJA.
Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Connaisseur Salon Dzieł Sztuki wręczono reżyserowi filmu NEON - Ericowi Bednarskiemu.

Filmowcy odbierający nagrody zwracali uwagę jak ważną rolę ma do spełnienia ten reaktywowany dwa lata temu projekt, który jako wydarzenie niszowe stara się odpowiedzieć na zapotrzebowanie odbiorcy wrażliwego i wymagającego, zmierzającego w stronę tego co nieznane, poszukujące i skłaniające do refleksji.

Źródło: Zakopiańskie Centrum Kultury