Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Pokojowy Patrol też zadba o Czyste Tatry

Dodano: Sobota, 19 maj 2018 / Ilość wyświetleń: 1338Fot. Fundacja WOŚPWolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Pokojowy Patrol, pomogą w organizacji finału Czystych Tatr 29 i 30 czerwca w Zakopanem.

Do tej pory mogliście ich spotkać podczas corocznych finałów WOŚP czy festiwalu Pol'and'Rock (dawniej Przystanek Woodstock), teraz będą z nami dbać o to, by Tatry zostały dokładnie posprzątane i by wszystkie śmieci opuściły góry. A przy okazji nauczą pierwszej pomocy, zintegrują wolontariuszy i jeszcze zatroszczą się o bezpieczeństwo uczestników Czystych Tatr.

Pokojowy Patrol to wolontariusze, którzy przyjeżdżają na Pol'and'Rock Festival i styczniowy Finał WOŚP, by pomagać przy organizacji tego pozytywnego zamieszania. Aby zostać członkiem Pokojowego Patrolu, trzeba mieć 18 lat i ukończyć trzydniowe szkolenie. W Uniwersytecie WOŚP w Szadowie Młyn na chętnych czekają nie tylko zajęcia z pierwszej pomocy, ale także szereg zadań survivalowo-integracyjnych oraz kurs, po którym zdobywa się uprawnienia służby informacyjnej na imprezach masowych. Odbycie tych szkoleń dokumentowane jest stosownymi certyfikatami, a tak przygotowani wolontariusze mogą z dumą nosić czerwoną koszulkę.

Wolontariuszy Pokojowego Patrolu do tej pory można było spotkać np. podczas kolejnych edycji maratonu i półmaratonu warszawskiego, biegów górskich w Szczawnicy, festiwalu fantastyki Pyrkon czy wielkiego meczu, w którym telewizja TVN stawiła czoła drużynie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Teraz Pokojowy Patrol ruszy w góry i pomoże nam zostawić Czyste Tatry!

Wolontariusze najpiękniejszego festiwalu świata Pol'and'Rock będą z nami budować finałowe miasteczko Czystych Tatr, nauczą Was pierwszej pomocy, dadzą przykład zbierając odpadki na górskich szlakach i jeszcze zadbają o wasze bezpieczeństwo w trakcie finału Czystych Tatr. Ta wspaniała, kolorowa, profesjonalna i bardzo dzielna ekipa po raz pierwszy tak licznie będzie obecna pod Giewontem. Mamy nadzieję, że wspólnie uda się nam zostawić góry w jak najlepszym porządku.

Finał projektu Czyste Tatry 2018 będzie miał miejsce w dniach 29 i 30 czerwca w Zakopanem. Rejestracja wolontariuszy trwa na naszej stronie: CzysteTatry.pl.

Źródło: Czyste Tatry