Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

PoSZLAKI - letnie wędrówki po Tatrach

Dodano: Wtorek, 24 lipiec 2018 / Ilość wyświetleń: 1214Źródło: Tatrzański Park NarodowyTatrzański Park Narodowy zaprasza na letnie wędrówki oraz spotkania edukacyjne w Tatrzańskim Parku Narodowym. W tym roku letnia oferta edukacyjna TPN jest wyjątkowo bogata, a wszystkie atrakcje bezpłatne!

W każdy wtorek i czwartek odbywają się wycieczki dla rodzin z dziećmi. Trasy i tematyka dostosowane są do małych turystów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z Tatrami.

W środy i soboty turystów dorosłych zainteresowanych turystyką przyrodniczą TPN zaprasza na dłuższe wycieczki, w czasie których dowiedzą się więcej na temat geologii, botaniki i ekologii.

Dorośli turyści mogą też wziąć udział w cyklu spacerów „Dziedzictwo nieoczywiste” prowadzonych metodą interpretacji dziedzictwa. To okazja do poznania mniej znanych miejsc w TPN i spojrzenia na Tatry z innej perspektywy.

Wszystkich odwiedzających Dolinę Kościeliską Park zaprasza na prelekcje edukacyjne nad Smreczyńskim Stawem prowadzone przez pracowników oraz wolontariuszy TPN.

Bardziej doświadczonych turystów TPN zaprasza na popołudniowe zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (Zakopane, ul. Chałubińskiego 42a). Na spotkaniu przy makiecie zajęcia edukacyjne przy makiecie Tatr będzie można sprawdzić swoją wiedzę o topografii i przyrodzie Tatr, a na szkoleniu „Leave No Trace” poznać zasady turystyki przyjaznej dla przyrody.

Letnia oferta edukacyjna jest skierowana do turystów indywidualnych oraz rodzin z dziećmi. Zajęcia są bezpłatne. Uczestnicy wycieczek zobligowani są jedynie do wykupienia biletu wstępu do TPN.

Harmonogram zajęć oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne tutaj.

Źródło: Tatrzański Park Narodowy