Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Światowy Dzień Śniegu

Dodano: Środa, 16 styczeń 2019 / Ilość wyświetleń: 1455Już w najbliższy weekend w Zakopanem odbędzie się 8. edycja Światowego Dnia Śniegu.

Światowy Dzień Śniegu jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", w wolnym tłumaczeniu oznaczającej „zabierz dzieci na śnieg”. Trzonem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska.

Podczas Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się wydarzenia, których główną częścią są zawody sportowe urozmaicone różnego rodzaju akcjami edukacyjnymi. Mottem World Snow Day są niezmiennie trzy hasła:

EXPLORE-ODKRYWAJ
ENJOY- BAW SIĘ
EXPERIENCE -DOŚWIADCZAJ


W programie zakopiańskiej edycji Światowego Dnia Śniegu znajdzie się wiele atrakcji, m.in. zawody w narciarstwie alpejskim i biegowym oraz snowboardowe, wycieczka skiturowa, czy nieodpłatna nauka jazdy na nartach. Organizatorem wydarzenia jest miasto Zakopane. Szczegóły imprezy znajdują się tutaj.