Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Trasy na Kasprowym działają. Znakomite warunki, piękna pogoda

Dodano: Sobota, 19 styczeń 2019 / Ilość wyświetleń: 1643Działają już obie trasy na Kasprowym Wierchu: Gąsienicowa i Goryczkowa. Jak informują Polskie Koleje Linowe, warunki do jazdy są bardzo dobre.

Czynna jest wysokogórska kolej linowa na Kasprowy Wierch oraz koleje krzesełkowe w Dolinie Gąsienicowej (1400 m długości i 400 m różnicy wzniesień) i Goryczkowej. Narciarskie skipassy i bilety turystyczne na Kasprowy Wierch można kupować przez internet, na stronie www.pkl.pl oraz w biletomatach, bez kolejki do kasy.

- Pokrywa śnieżna jest bardzo wysoka, sięga powyżej dwóch metrów. Widok ośnieżonych Tatr zapiera dech w piersiach – mówi Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

- Jazda na nartach po wyznaczonych trasach jest bezpieczna. Przestrzegamy natomiast przed wyjeżdżaniem poza trasy, bo w wysokich partiach gór nadal obowiązuje wysoki, III stopień zagrożenia lawinowego. W związku z zagrożeniem lawinowym TPN, TOPR i PKL zalecają zaniechania wyjścia w tereny wysokogórskie – mówi Janusz Ryś, prezes PKL.

PKL prosi o stosowanie się do zasady korzystania wyłącznie z przygotowanych i wyznaczonych tras narciarskich. Jazda poza trasami w okresie zagrożenia lawinowego jest niebezpieczna nie tylko dla osoby łamiącej zakaz, ale również stwarza zagrożenie dla osób korzystających z przygotowanych tras. Dodatkowo na niebezpieczeństwo narażone są zwierzęta licznie występujące poza trasami narciarskimi.

Szczegółowe informacje o warunkach narciarskich i pogodowych w ośrodkach PKL znajdą Państwo na stronie www.pkl.pl.