Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

No Limit Kasprowy

Dodano: Poniedziałek, 18 marzec 2019 / Ilość wyświetleń: 1184Źródło: Polskie Koleje Linowe23 marca w ramach zawodów No Limit Kasprowy rozegrane zostaną zawody narciarskie w slalomie gigancie z elementami supergiganta na trasie ustawionej w Kotle Goryczkowym.

Będzie to czwarta edycja zawodów. Jak przypominają organizatorzy, Kasprowy Wierch, ze względu na unikalne trasy narciarskie o charakterze alpejskim, jest miejscem, w którym możliwe jest przeprowadzenie zawodów wymagających zarówno umiejętności technicznych, dobrego przygotowania fizycznego jak i odwagi. „Święta góra narciarzy” może pochwalić się bogatą tradycją sportową. Pierwsze zawody narciarskie w polskich Tatrach rozegrane zostały w marcu w 1910 r. na stokach Hali Goryczkowej. Przedwojenne i powojenne rywalizacje odbywały się na znajdujących się na Kasprowym Wierchu słynnych trasach FIS 1 i FIS 2.

Trasa slalomu giganta z elementami supergiganta zostanie ustawiona w zależności od warunków śniegowych w Kotle Goryczkowym. Organizatorzy planują slalom równoległy na pierwszym odcinku trasy, następnie tory połączą się w jeden slalom gigant. Planowana liczba zawodników to 300 osób.
Wśród nagród są m.in. cztery mercedesy GLC 4MATIC w trzymiesięcznym użyczeniu - dla 4 najlepszych zawodników oraz karty sezonowe na Kasprowy Wierch dla zwycięzców poszczególnych kategorii, a także bony i inne nagrody.

Organizatorami No Limit Kasprowy 2019 są firmy: No Limit Sp, z o.o. i PKL SA. przy wsparciu sponsorów: Auto Idea Mercedes Benz, 7R , MAK DOM oraz Film Produkcja. Partnerem wydarzenia jest Tatrzański Park Narodowy.

Szczegółowe informacje i zapisy – na stronie Organizatora nolimitkasprowy.pl

Źródło: Polskie Koleje Linowe