Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

DZIEŃ NARCIARZA W MUZEUM TATRZAŃSKIM

Dodano: Środa, 24 kwiecień 2019 / Ilość wyświetleń: 930Fot. Muzeum TatrzańskieNa zakończenie sezonu zimowego Muzeum Tatrzańskie zaprasza w sobotę 27 kwietnia na Dzień Narciarza. To spotkanie narciarzy, skiturowców, zawodników i sympatyków narciarstwa, pełne dawnych narciarskich historii, prezentacji multimedialnych, ciekawych wystąpień i spotkań z interesującymi ludźmi.

W programie:
16.50 – powitanie uczestników spotkania przez Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, Annę Wende-Surmiak
17.00 - prezentacja Jerzego Kapłona (Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK) o początkach narciarstwa polskiego i Karpackim Towarzystwie Narciarzy wraz z pokazem jego książki o KTN
18.10 - opowieść o Stanisławie Barabaszu – pionierze narciarstwa polskiego – w 125-rocznicę jego wycieczki narciarskiej z Janem Fischerem do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Prezentację multimedialną przygotował Wojciech Szatkowski/Muzeum Tatrzańskie. Zaprezentowany zostanie również sprzęt narciarski Barabasza ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego.
19.30 – Maryna Gąsienica-Daniel (PZN, Polski Związek Narciarski) – wrażenia z alpejskiego sezonu i występów w Pucharze świata FIS, Pucharze Europy w narciarstwie alpejskim z punktu widzenia zawodnika
20.10 – opowieści o fenomenie skoków narciarskich i podsumowanie sezonu 2018/2019
20.40 – Ząb Demo Team – pokaz dawnego sprzętu narciarskiego
Ponadto ok. godz. 21.00 odbędzie się krótki pokaz filmowy, a na deser organizator proponuje pyszne słodkości z niezawodnej zakopiańskiej „Samanty”, do tego kawę Szus z Kasprowego i herbatę Goryczkowa.
Dzień Narciarza odbędzie się w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego (Krupówki 10). Zakończy się ok. godziny 22.

Źródło: Muzeum Tatrzańskie