Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Jak pielęgnować pasję do gór, by nie wyblakla

Dodano: Poniedziałek, 1 lipiec 2019 / Ilość wyświetleń: 906Fot. Muzeum TatrzańskieWszystkim góromaniakom polecamy spotkanie "Jak pielęgnować pasję do gór, by nie wyblakła", które odbędzie się w sobotę 6 lipca w schronisku PTTK na Hali Ornak.


„Jak pielęgnować pasję do gór, by nie wyblakła” to spotkanie o pasji do gór wysokich i tych niższych na przykładach różnych ludzi. Wieczór poprowadzi Wojtek Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Nie zabraknie opowieści o Tatrach, Himalajach, Bieszczadach, Beskidzie Niskim i ludziach, którzy tworzą magię tych gór. O Włodku Cywińskim, Wiesławie Stanisławskim, Władysławie Nadopcie „Majstrze Bieda” i innych legendach polskich gór można opowiadać, jeśli ktoś chce słuchać. A motto wieczoru jest następujące: jeżeli zdasz sobie sprawę, że góry są Twoim zawodem, pasją, miejscem odpoczynku, to warto zadbać, by ta pasja nie wyblakła, nie przepadła w wirze wiecznie ważnych spraw. Warto ją rozwijać, tak, by sprawiała nam wraz z upływem czasu i życia wielką radość i dawała potężny zastrzyk dobrej energii.


Na spotkaniu odbędzie się pokaz filmu „33 zgłoś się”, poświęconego postaci znanego taternika, ratownika i Naczelnika TOPR – Piotra Malinowskiego, w reżyserii Roberta „Górala” Żurakowskiego. Reżyser będzie tego dnia z nami w schronisku i opowie o tym, jakie filmy realizuje i jakie ma najbliższe plany.


Serdecznie zapraszają Gospodarze schroniska na Hali Ornak i Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.

Źródło: Muzeum Tatrzańskie