Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Inspirujący weekend w górach dla najmłodszych Czyste Tatry 2019

Dodano: Wtorek, 9 lipiec 2019 / Ilość wyświetleń: 1746Akcja Czyste Tatry Fot. Materiały prasowe OrganizatoraNiezapomniany weekend spędzony na tatrzańskich szlakach, sportowe wyzwania, gry i konkursy, warsztaty edukacyjne, a do tego ogromna porcja ekologicznej wiedzy – takie atrakcje czekają 26 i 27 lipca w Zakopanem na rodziny z dziećmi podczas finału Czystych Tatr, gdy tysiące wolontariuszy wyruszą ponownie w góry, aby uprzątnąć je ze śmieci. Rejestracja trwa!

W projekt od pierwszej edycji angażują się całe rodziny, a ich najmłodsi członkowie za każdym razem wykazują niezwykły entuzjazm, zarażają pozytywną energią i udowadniają, że śmiecenie w górach to obciach.

W miasteczku finałowym na Dolnej Równi Krupowej, na dzieci czekają liczne atrakcje. Wśród nich te przygotowane przez Tatrzański Park Narodowy oraz pracowników Małopolskich Parków Narodowych. Najmłodsi miłośnicy gór będą mogli bliżej poznać poszczególne parki, dowiedzą się jak prawidłowo przygotować się do wędrówek, co zapakować do plecaka oraz jak zachowywać się na wędrówkach, by zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dodatkowo, każdy kto odwiedzi parkowe stoiska, otrzyma na pamiątkę medal Przyjaciela Wszystkich Parków Narodowych.

Wydarzenie co roku realizuje również ważny cel edukacyjny, co podkreślają Aleksandra i Michał Żebrowscy, zachęcając do udziału w Czystych Tatrach – „Tatry to nasz drugim dom, dlatego ilekroć wyruszamy z synami w góry i napotykamy po drodze śmieci, czujemy wstyd. Wspólne sprzątanie górskich szlaków, to świetna okazja do tego, by pokazać swoim dzieciom, jak należy zachować się w takiej sytuacji” – dodają.

O pozytywną atmosferę podczas wydarzenia zadba również niezastąpiony duet Animaniak. Za ich sprawą, każdy maluch będzie mógł przemienić się w mieszkańca tatrzańskiego lasu, np: niedźwiedzia, lisa czy wiewiórkę, malując twarze farbami. A dodatkowo wziąć udział w quizach i konkursach ekologicznych, modowych warsztatach z użyciem surowców wtórnych oraz konkursie plastycznym. W strefie sportowej natomiast na dużych i małych wolontariuszy czeka boisko do siatkówki oraz ścianka wspinaczkowa.

Budując świat dla przyszłych pokoleń, warto robić to świadomie. Jeśli chcemy, by zachował swoje naturalne piękno i różnorodność musimy zadbać o przyrodę już teraz. Dlatego tak ważne jest, aby w Czystych Tatrach – największej ekologicznej inicjatywie w kraju, udział brały także dzieci. Tylko poprzez dawanie przykładu, ukształtujemy ich ekologiczną świadomość, która zaprocentuje w przyszłości.

- „Wspieram Czyste Tatry od kilku lat, bo ich idea jest mi bardzo bliska. Kocham góry i nie ma we mnie zgody na ich zaśmiecanie. Chciałabym, aby moje dzieci żyły w świecie, którego nie zrujnowały śmieci, a ludzie potrafią żyć w zgodzie z naturą, okazując jej szacunek” - mówi Anna Kerth, aktorka i ambasadorka projektu.

W projekcie może wziąć udział każdy. Wystarczy zarejestrować się, wypełniając formularz na stronie www.czystapolska.org.pl /REJESTRACJA

Wstęp wolny!

Źródło: Czyste Tatry